Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 évesen alkalmankénti, havi...

15 évesen alkalmankénti, havi 1-2x-i ivás (nem berugásig,3-4 feles házi, meg 1-2 sör, nem üt ki) okozhat-e valami fejlődési zavart?

Figyelt kérdés
illetve mi a károsabb, havi 1-2x inni, vagy ugyan annyit cigizni? (nem cigizek, csak kíváncsiságképpen)
2012. okt. 6. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kezdet az alkoholizmushoz vezető úthoz. A vihar is cak szellőcskéből lesz.
2012. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol károsítja az agyadat...:p
2012. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az alkohol az agysejteket pusztítja, a cigi a tüdődet, válassz!:-)
2012. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Fejlődési zavart nem okoz, max. elpusztul a szürkeállományod, emellett szép egyenes út az alkoholizmus felé.

15 évesen talán még kicsit korán van iszogatni. De ahogy Anyukám mondta mindig: "A Te életed, ott b@szod el, ahol Te akarod!"

2012. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A másik kérdésedre válaszolva: mindkettő káros!

De HA, ismétlem: HA választani "kell" akkor dohányzás. Természetesen ez NEM ajánlás, hisz ezzel is tönkreteszi magát az ember, ellenben az alkohollal a családját IS! Tudom, láttam sok-sok sok ilyet.

2012. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Cigit nem. Ki se próbálom, mert egy slukk után is kívántam. Azóta abszolút nem szívtam. És nem is fogok. Augusztusban 2x ittunk, akkor sört, meg egy kevés pálinkát, meg tegnap 5 felest, meg fél sört ittam. De amúgy nem kívánom, meg nem is látszik rajtam. Amikor anyámnak elmondtam, hogy 5 felest ittan, el se akarta hinni. A járda szélén végigmentem. De amúgy egyedül nem iszok, csak ha olyan a társaság. De pl szeptember teljesen kimaradt. Nem volt buli.
2012. okt. 6. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
15 évesen elkezdeni inni 3-4 felest meg 2 sör azért egy kamasznak elég sok, egy felnőttnek is elés ennyi, hogy jól érezze magát. Egyébként neked ez a mérce, hogy ha nem üt ki akkor még jó vagy? És ha már megkérdezted, igen szerintem előjöhet fejlődési zavar, mert aki ilyen idősen már ennyit iszik az hozzászokik és később sokkal több kell majd hogy ugyan úgy jól érezd magad, Szerinted egésznéges lesz ha jól akarod érezni magad akkor 7-8 felest meg vagy 8 sört meg kell innod,és ezzel csak indítasz még nem ütötted ki magad! A válasz egyértelműen eggyik sem jó választás. egébként is honnan jön ilyen kérdés? Ez olyan hogy öngyi akarok lenni és leszúrjam magam vagy fejbe lőjjem? Ne akard már másra terelni a felelőséget, hogy azt mondhasd:héé dehát azon a fórumon azt mondták ezt válasszam inkább.Ez legyen a TE döntésed, hogy melyikkel akarod magad mérgezni, ne a miénk!
2012. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mármint a cigis kérdés? Hogy akikkel voltam, mindenki cigizik. Egyidősek, max fél évvel öregebbek mint én. És kérdezték, hogy miért nem meg minden, hogy ott is volt aki csak így alkalmanként szív, meg minden. Próbáltam már, de utána napokig kívántam. Rászokni meg nem akarok.

Túl zárkózott vagyok. Józanul nem tudok idegenekkel összeismerkedni. Vagyis nagyon nehezen. Ha iszok utána meg jó kedvem lesz, nyitottabb leszek. Igazából nem nagyon vannak barátaim, akik vannak, azok közül meg egyedül velük vannak amolyan bulik. Ezért is próbálok minél jobban alkalmazkodni. De van aki úgy be szokott rugni, hogy összehány mindent, meg hasonlók. Én bírom a legjobban.

Cigizni meg nem akarok, csak úgy jött a kérdés, hogy az mennyire káros.

2012. okt. 7. 10:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Így már tisztább a kép, az alkalmankénti ivás nem gáz, a cigi viszont annál inkább. Ha lehet akkor a cigi legyen felejtős.
2012. nov. 12. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia.

Gondolom most 20 éves vagy.

Hogy alakúlt az élated az elmúlt 5 évben?

Végül is cigizel vagy nem?

Mennyit szoktál inni?

Gondolom így felnőtt fejjel másképp látod.

Ezért kérdezem.?

És mit dolgozol?

2017. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!