Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek egy 15 éves...

Elengednétek egy 15 éves lányt egyedül Budapestre?

Figyelt kérdés

Szasztok!

Szeretnék elmenni Budapestre egy rendezvényre hétvégén.

Elengednétek engem?

Nem akarok semmi rosszat, csak kikapcsolódni, és ezt a szüleimnek is megmondanám. (Túl sok itthon a veszekedés, megőrülök, ha nem tudok egy napig szabadulni, és még szórakoznék is)

Meg, megígérném, hogy téli szünet elejéig nem lesz rosszabb jegyem az 5-ösnél. (max németből 4-es mert az tényleg rosszul megy)

És felhívnám őket pl.: óránként, hogy oké minden. (jelenleg van kedvezmény a telefonomon, szóval ezzel nem lenne gond)

Vagy felejtsem el ezt az egészet? :(


2011. dec. 5. 23:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infó alapján nem tudom hogy elengednélek-e? :) Nekem is van egy lányom.


Szóval: Milyen rendezvény? Kivel mész? Egyedül vagy oszt.társakkal? Egyedül utaznál és ott találkoznátok? Haza mikor jönnél? Kivel? Hogyan?

2011. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nappali vagy éjszakai a rendezvény?
2011. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Fontos: milyen típusú rendezvényről van szó? Milyen napszakban, mennyi időt vesz igénybe? Hisz nem mindegy, hogy délután 3-kor már végzel is, vagy egy esti koncertről beszélünk.


Milyen messze laksz Budapesttől? Milyen a közlekedés?


Van városismereted? Teljesen egyedül mennél?


Ezek mind fontos pontok a döntéshez, mindenesetre én nem engednélek el. Sajnálom.

2011. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hungexpoban lenne ilyen Animés rendezvény. Más nem jönne, csak én. Valószínűleg estére hazamennék, és vonattal.
2011. dec. 5. 23:36
 5/23 A kérdező kommentje:
Ja és nappali rendezvény
2011. dec. 5. 23:36
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

De ha nappali rendezvny, akkor miért estére mennél haza? Most már 4 órakor éjszakai sötétség van. :(


A leírtak alapján nem engednélek el. Esetleg úgy, hogy oda mehetsz egyedül, de érted mennék autóval, vagy eléd mennék az Expo elé.


15 éves lánynak egyedül a sötét Budapesten hidd el, hogy nem a legjobb lenni...


Én 18 évesen kerültem Bp-re (jópár éve) de egy évig halálfélelmem volt hazafelé télen a sötétben munka után, pedig nem rossz környéken laktam.


Sokan gonosznak gondolják emiatt a szüleiket, de a szülők csak féltik a gyereküket, ami a mostani világban sajnos nem megalapozatlan félelem.


Persze azt is tudom, hogy valamikor el kell kezdeni az önállósodást... Esetleg nem tudnál vinni egy barátnőt magaddal? Akkor talán több esélye lenne, hogy a szüleid kettőtöket elengednének bizonyos feltételekkel.

2011. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre a nappali rendezvényre simán elengednélek! :)
2011. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
én is elengednélek erre a rendezvényre, de csak busszal, a vonattól féltenélek (vagy IC)
2011. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Szia.

Tudod van az a felem amelyik nem felejtette el,hogy milyen érzés fiatalnak lenni és elkeseredett harcot vívni a szüleimmel a szabadságért.

Meg van az a felem amelyik már édesanya és mennyire hülyére izgulnám magam,ha a lányom ilyesmivel jönne.

Egyedül semmi esetre sem engedném a világba,de ha lenne mellette egy barátnő akkor igent mondanék.

Nem azért mert nem bíznék meg benne,és amúgy kefélni a budin is lehet...nem ez a mozgató rugó,csak a tudat,hogy nem rakhatják be csak úgy egy kocsiba és vihetik el kúrválkodni,mert a barátnője is vele van.

2011. dec. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet,de egyedül nem,1-2 barátnővel,és délután 4 körül indulnod kéne haza mert sajnos akkor már sötét van és Budapest nem túl biztonságos estefelé,valószínűleg elmennék érted.Mindenképp hívnod kéne ha megérkeztél Pestre,a helyszínre.Bár mi van szólnod kell nekem,persze ez a lehetőség csak akkor áll fent ha tényleg megbízható a lányom,és nem kószál el.
2011. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!