Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy discalculiás...

Lehet, hogy discalculiás vagyok. Fordulhatok vele háziorvoshoz? 14/L

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 15:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Anyának már mondtam, hogy lehet, hogy ez van, de csak legyintett és tovább beszélt arról, hogy mi újság van a munkahelyén. Gondoltam, akkor megoldom valahogy egyedül.
2012. okt. 7. 16:01
 2/9 anonim ***** válasza:
A matektanárodnak kell felismerni, és nevelési tanácsadóban időpontot kérni. Ők eldöntik, hogy az vagy-e! De magadnak is megtehetsz annyit, hogy kikeresed a gogliban a teszteket, és megoldod. Akkor már kapsz egy képet róla, hogy mi is az.
2012. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az szuper lesz. A matektanárom jóformán észre se vesz. Csak elém nyomja a (jobb esetben) 3-as dogát, és megy is az 5-ös matekosokhoz. :S
2012. okt. 7. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban nem minden matektanár foglalkozik a gyenge eredmények okaival. Persze jó lenne azt is tudni mennyi időt töltesz tanulással, feladatmegoldással. Javaslatom, hogy keresd fel a nevelési tanácsadót, vagy ha helyben nincs, hívd fel, mondd el, hogy diszkalkulia vizsgálatot szeretnél, és persze azt is hogy miért, és el fogják mondani mi a teendő.
2012. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld átnézni ezt az oldalt:

[link]

2012. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Logopédushoz fordulj!
2012. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz írni egy 3-as dolgozatot, akkor nem lehet ez a bajod. Középiskolában és is sok 3-ast kaptam matekból mégis fizikus szakon kötöttem ki az egyetemen, mert amikor valamit ki kellett számolni aminek gyakorlati hasznát láttam az mindig ment a matek példák meg nem. Most már utólag viszont már látom azoknak is hasznát.

Egyszerűen tanulj többet és gyakorolj. A metamatika tudás nem egy veleszületett statikus képesség, hanem lehet fejleszteni.

Ha tényleg ennyire bánt, akkor nem elégedj meg azzal, hogy összekaparod a házifeladatot, hanem oldj több példát is abban a témakörben. A feladatok valójában arra valók, hogy megértsd miért úgy van. Ha érted magát a folyamatot, akkor már mindegy milyen nehéz dolgozatot tesznek eléd meg kell tudnod írni ötösre. Ha csak bemagolsz pár megoldást, de nem érted miről van szó, akkor ha a feladat akár a legkevesebbet is vátltozik nem fogsz vele tudni mit kezdeni.

Szóval ne azzal törődj, hogy mindig kijöjjön a helyes eredmény, hanem arra koncentrálj, hogy miért annyi.

2012. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Saladin9 válasza:
Én is az vagyok. Rajtam a zsebszámológép feltalálása segített.
2012. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha attól független jól nézel ki írj üzit :*
2012. okt. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!