Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan betegség hogy...

Van olyan betegség hogy vásárlásmánia?

Figyelt kérdés

A barátnőm beteg szerintem. Kóros kényszert érez hogy vásároljon, és ez egyre erősödik nála. Mikor megismertem akkor tök jó volt vele elmenni nézelődni, de az utóbbi pár hónapban nem tud úgy elmenni egy üzlet mellett hogy ne vegyen meg valamit. Vett magának egy órát (a szüleitől kikönyörgött 4 rugót) és már menne vissza a jövő héten hogy vegyen egy másikat csak fehérben mert OLYAN még nincs neki! És nem használja a dolgok többségét csak megveszi. 25 éves, nem dolgozik (még sosem dolgozott) és csak az a lóvéja van amit a szüleitől kap. És még így sem tudja visszafogni magát, hiába tudja hogy a szülei keveset keresnek. Addig nyafog amíg nem kap.

És már nagyon mondja hogy jó lenne összeköltözni, de én meg nem merek vele. Én ugyanis teljesen máshogyan lettem nevelve. A szükséges pénzt munkával előteremtem, tanulok hogy jobb legyek, és hogy jobb munkalehetőségeket kaphassak. Félek hogyha összeköltöznék vele és közös kasszán lennénk akkor az összes pénzt elszórná. Próbáltam már neki jelezni hogy "boltkóros" először megsértődött, de mostanában már lerázza magáról. Lényeg hogy megvegye ami megtetszik neki.


2012. okt. 8. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Létezik.
2012. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta szenvedélybetegség. Nem érzi a pénz értékét, mindig van, aki ad neki, tehát megteheti. Valahol kielégületlenség van benne, ezzel kompenzálna, adna magának örömet, de ez az öröm talmi, átmeneti, mindig jön újabb kísértés. A felnőtt ember tudja, hogy egy óra is megfelel a célnak, a szenvedélybeteg meg minden ruhájához akar egy ugyanolyan színűt venni. Óvatosan az összeköltözéssel! Vagy ha te fogod eltartani, akkor osztani-szorozni, a szó jó értelmében dolgozzon meg azért, hogy kiérdemeljen egy-egy vásárlást.Egy boldog párkapcsolat nem épülhet önzőségre, s az ilyen ember valahol önző. Persze le lehet róla szokni - ez az éretté válás első jele.
2012. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!