Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valamivel változtatni...

Lehet valamivel változtatni az ember hidegtűrésén?

Figyelt kérdés
Sokat tud spórolni a számlán, akinek nem kell 20-23 fok a lakásba, beéri 15 fokkal. :) De viccen kívül: lehet valahogy trenírozni a szervezetet, hogy mind érzésre, mind az egészségi állapota szempontjából megfeleljen neki pár fokkal alacsonyabb hőmérséklet? (Gyakorlatilag az "elkényelmesedés" fordítottjáról lenne tehát itt szó.)
2012. okt. 10. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen, jobban fel kell öltözni. Ruha nélküli felületként a fej és kezek 15 fokban még nem fáznak.
2012. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha sokat ülsz hidegben, előbb, utóbb megszokod. Eleinte még megfázol néhányszor, de aztán hidegtűrő leszel. Bár azért 15 fok az durva, amúgy meg öltözz fel jó melegen, és akkor kevesebbet kell fűteni, vagy tarts magadnál mindig egy butykosban házipáleszt, na az felmelegít :)
2012. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Otthon mindig 26-28 fok volt télen, most a párommal lakok ő spórolás miatt csak 22 fokig fűt és nagyon hamar hozzászoktam. Már nem is tudnám elviselni az otthoni meleget.
2012. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hozzászoksz hamar.

Távhős nemszabályozható lakásban nekem 27-30 fok volt minden télen.Most téglába költöztünk,gázfűtés,21-22 fok,3 hétig vacogtam tavaly,utána megszoktam és egy pizsamában sem fázok (bár vastag pehelypaplant kaptam azért)

2012. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt nálunk melóban a maximum az 17 fok, de én sosem szoktam meg. Rétegesen kell öltözni, és egy elektromos lábmelegítő sem rossz.
2012. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint egyénfüggő is, hogy ki hogyan reagál a változásra. Én is melegkedvelő vagyok amúgy. :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 10. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!