Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Légmellem van ma látták meg...

Légmellem van ma látták meg röntgenen! Azt mondták le fogják szívni holnap a levegőt! Volt már nektek ilyen? Fáj?

Figyelt kérdés
Rosszl lettem eléggé nyomott meg fájt a mellkasom és bevittek majd kiderült, hogy légmellett kaptam.
2009. aug. 6. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegnap tetted fel ezt a kérdést.Nem mertem rá írni semmit,mert jót nem tudtam volna és nem akartam,hogy bepánikolj.Kérlek,ha helyre jöttél írj,hogy jól vagy-e.Tudom milyen betegség ez,de minden rendben lesz!!
2009. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia!!


Engem december 2-án engedtek ki a klinikáról, miután 2 hétig benn feküdtem ptx-el. mondanom s ekell, életem legroszabb 2 hete volt, de azért túléltem, meghalni nem fogsz bene, az biztos, csak nagyon kell vigyázni. Én még most is tüdőgondozóba járok rendszeresen, erősítő kúrát kell végeznem és teljes felmentésem van tesi alól, nem emelhetek semmi nehezet, nem erőltethetem meg magam.


A jobb tüdőm esett össze, de mikor orvoshoz mentem, hogy fáj azt mondta enm hall semmit, szerinte csak bordaközi idegbecsípődés. mikor harmadjára mentem vissza akkor küldött el belgyógyászhoz. 3 napig mászkáltam összesett tüdővel, mire a kórházban rájöttek a röntgennél, hogy mi van. Azonnal hozták is a tolószéket, hívták mentőt, vittek a mellkassebészetre és becsöveztek.


A becsövezés elég kellemetlen, hogy őszinte legyek. nem altatnak, csak a bordáid közé nyomnak egy tűvel lidokaint, azzal érzéstelenítenek. onnantól kezdve nem is érzed a fájdalmat, csak azt, hogy beléd nyomnak egy csövet. Aztán, mikor beindítják a szívást azonnal feltapad a tüdőt és iszonyatos köhögési roham jön rád, az ngyon rossz, mert nincs időd levegőt venni, csak köhögsz kifelé és hányingered van.


amíg be vagy csövezve teljesen ágyhoz vagy kötve, nem tudsz az oldaladra feküdni, sétálni, wc-re menni, semmit. Nekem 1 hét után lefogták a csövet egy napra, hogy megnézzék visszatapadt-e, de akkor megint összesett ezért másnap meg kellett műteni


A műtétet altatásban csinálják és közben intubálnak (mesterségesen lélegeztetik a másik tüdőd egy csővel a szádon át), ja és nekem WATS műtétet hajtottak végre, ami annyit tesz, hogy nem kellett felnyitni a mellkasam, hanem kamerával csinálták, ezért csak egy pici vágás keletkezett. Mikor felkeltem az intenzív osztályon feküdtem, mert, mint kiderült a műtét végén nagyon elkezdett vérezni és alig bírták elállítani, de végül sikerült. Ekkor már 2 cső volt bennem, mert a műtét végén forró sós vizes oldattal dörzsölik be a tüdőt, hogy mellhártyagyulladásod legyen és ezáltal jobban odatapadjon a tüdő és a 2 cső többek közt ezt a váladékot vezeti el ezért gyakran eldugul, mindig "meg kell fejni". ez abból áll jóformán, hogy meghúzogatják és baromi rossz érzés.


Az intenzív nagyon durva volt, ott iszonyatos fájdalmaim voltak és egyfolytában köhögnöm kellett, mivel a tüdőm tele volt váladékkal. De hál' istennek csak 1 napot kellett ott lennem, az is szörnyű volt.


Az orvos azt mondta azért esett újra össze és nem akart feltapadni, mert bullák volták rajta (léghólyagok, amik kipukkanak és kijön a levegő, ami nyomást gyakorol a tüdőre, ezért esik össze) valamint elszakadt hörgők és ki is volt lyukadva a tüdőm, így az egy harmadát levágták és most fémkapcsok vannak rajta.


Azóta rendben vagyok, leszámítva, hogy a boltoknál néha meg a reptereken mindig a fémjelző kapuk meg detektorok mindig besípolnak a varratok miatt meg van 3 vágás az oldalamon és nem tudok futni meg ilyenek, met akkor fulladok. Azonban most nagyon óvatosnak kell lenem, mert a bal tüdő csúcsomon van egy 2*3 centis bulla meg lehet, h sok kicsi.


Röviden ennyi, de ha még bármi más érdeel, kérdezz, tudok segíteni.

2010. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!