Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan az...

Miért van az, hogy sokan az indokoltnál is jobban szégyellitek a gondjaitokat, legyen az lelki vonatkozású, vagy testi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


ELSŐSORBAN azoktól kérdem, akik a következő, általánosságban kínosnak vélt "betegségekben" szenvednek

MÁSODSORBAN pedig azoktól, akik bármilyen érdemi választ tudnak erre adni:


Itt a kérdéseket vizsgálva azt látom, hogy nagyon sokan szavatkozással kezdik a mondanivalójukat, aminek a lényege, hogy határtalanul szégyellik magukat. Legyenek nők vagy férfiak a kérdezők (lányokra ettől függetlenül inkább jellemző), látom ezen sorokat.

Jellemzően a következő gondok esetén jönnek elő ezek a megfogalmazások:


a.) Vizeleti problémák: vizeletcseppenés, (éjjeli) bepisilés

b.) Mentális kínok: depresszió, állandó szorongás, sírógörcsök ezek következtében

c.) Deviáns viselkedések: elsősorban alkohol


Kérdeznélek titeket (elsődleges célcsoporthoz szólva), hogy miért szégyellitek ezt? Jóllehet, vannak itt olyan válaszolók is, akik nem méltóképp válaszolnak, de sokan segítőszándékkal vannak felétek. Mi az, ami miatt ennyire szégyellitek a gondjaitokat? És mi lenne azt, ami ezt a nagy gátlást oldani tudná bennetek?


Kérlek, írjátok meg ezt, hiszen szerintem sokad magam nevében mondhatom, akik segíteni szeretnénk nektek!


Ha esetleg ebben a formában sem mered vállalni a gondodat, akkor nyugodtan írj privát üzenetet a siker és az esetleges gyógyulás reményében!



2012. okt. 10. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a 'b' csoportba tartozom! Igazából nem szégyellem ezt a betegséget, csak nem hiszem hogy mindenkinek tudnia kéne az ismerettségi körömben, hogy mi is az én bajom! Ezeket a mentális 'betegségeket' csakis azok értik meg, akik szenvednek vagy szenvedtek tőle. Nincs szükségem az olyan tanácsokra (olyanokéra akik nem tudják elképzelni ezt az állapotot), hogy jajj hát ne szorongj, ne gondolj rá ilyen egyszerű. Itt amiket meg kérdezni szoktam, puszta kíváncsiság, hogy más ezt hogy éli meg, vagy mi segített neki hogy jobban Legyen... Stb. Ha valaki rákérdez hogy beteg vagyok - e nem fogom letagadni, mert szerintem ez nem olyan amit szégyellnem kéne, nem tehetek róla hogy ez kialakult nálam. Mindenkinek vannak rossz időszakai, nálam ide vezetett.
2012. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyunk mindnyájan egyformák, ahogy azt Te is szeretnéd és ha tudom, vagy tehetem ennek ellenére is megpróbálok elirányítást adni. A rendelőbe sem megy mindenki úgy, ahogy azt az orvos elképzelné.
2012. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én az A ba tartozok.


Mert nagyon sokan megnéznek hogy pelenkát kell hordanom.

2012. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nos, ha beszélgetés során egy-egy idősebb emberről beszélnek,degradáló módón szoktak megnyílvánulni,hogy "...s képzeld már pelenkázni is kell... Vagyunk egy jónéhányan akik ilyen olyan okból de pelenkát vagyunk kénytelenek hordani. Sokszor nem is gondolná az ember, hogy az illető, hölgy vagy úr, aki egyébként teljes életet próbál élni, pelenkát hord,esetleg éjjel-nappal. Ha ez véletlenül kiderül,úgy néznek az emberre,mintha marslakóü lenne.Vagy azt gondolják perverz,infantilis,stb.Jobb amig a baráti körben sem tudják,mert igen hamar elfogynának a barátok.
2012. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a pelenka viselése a rossz inkább olyan érzése van az embernek megtudják van pelenka, és a gúnyos tekintettől tartanak a legtöbb ínkontinens emberek. Ráadásul nagyobb gyermekkorban 6-10 éves korban már ciki a pelenka viselése, lelkileg az ember kicsinek érzi magát mint amilyen valójában az életkora.
2012. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt nevelik belénk.

de szerintem az egészségügyi problémák terén is nagy fekete folt van (pl.sokan szégellnek a havi vérzésükről, hüvely vagy lábgombájukról beszélni)

japánban meg tök természetes ha valakinek pelenkája van felnőtt létére is. mivel egész nap megállás nélkül dolgoznak,nem nagyon jut idejük wc-re menni. ez mindenkinél más.

2012. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a barátaimmal sem tudok például a székelésről, menstruációról, szexuális életről beszélni, mert egész egyszerűen frusztrál. Nem kell ezekben gondot találnom, a teljesen természetes lefolyása is tabu téma számomra. És hasonlóan vagyok sokszor a lelki-gondokkal is. Bár hozzám mindig nyugodtan fordulhattak a barátaim, és sok esetben teljesen hasonló problémával is néztünk szembe, én jobb szerettem elkerülni a kinyilvánítást. Sok kapcsolatomban ez egy ok volt az elválásra is, hiszen a problémákat nem megbeszéltük, hanem lenyeltem. No de már most, ez utóbbinak felfogásbéli oka is van, hiszen úgy vélem, hogy a problémák adottak és nem keletkezőek, ez esetben pedig elfogadást nem megváltoztatást igényelnek. De ez már filozófiai kérdés, nem ide tartozik. Szóval nem tudok konkrét épkézláb választ felmutatni, inkább több felől tudnék belemagyarázni dolgokat, mint például neveltetés, kis kori megszégyenülés, megszokottság, kisebb szocializáció, befordultság, magán intim élet... És nálam ebből adódik a magyarázkodás is, hiszen a normálistól eltrő és sok esetben magamra nézve megszégyenítő a probléma. Mikor valaki például gombás fertőzésben szenved, utána olvas az interneten, és akkor olyan válaszokra lel, hogy higiénia hiánya miatti probléma, vagy nem megfelelő étkezés, vagy rossz féle ruhaanyag viselése... és igen ez ilyenkor szégyellni való tud lenni, hiszen azt hihetik az emberek, hogy például nem fürdök... pedig nem így van, és mégis elkaptam, és mellette ilyenkor bennem is megfordul a gondolat, hogy "tisztátalan" vagyok... vagy nem megfelelően étkezem, és öltözködöm? Hát erre futja a pénztárca... és hiába javasolják a változtatást, nem tudok változtatni. És ez ilyen esetekben frusztráló. Én ezekhez hasonló problémákat tudok felvetni, remélem segítettem.
2012. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!