Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A scoliosisom romlani fog?

A scoliosisom romlani fog?

Figyelt kérdés
17 éves, (decemberben már 18) éves fiú vagyok és az iskolaorvos scoliosist diagnosztizált nálam. Nem mondta a fűzőt, így sejtésem szerint 20 fok alatt vagyok. Fájdalmat egyáltalán nem érzek, soha nem is éreztem, járok konditerembe. Romlani fog a scoliosisom korom előrehaladtával, vagy megmarad ilyennek? A gyógytornás kezelés sokat segít? Itthon egyedül végezhető? Heti hány alkalommal csináljam?

2012. okt. 11. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem tudom megmondani, hogy romlani fog-e. Nekem rosszabodott, de valószínűleg csak azért fáj jobban, mert felszedtem 10 kg-ot pár év alatt. Voltam ortopéd orvosnál idén, azt mondta, hogy kis fokú csak a gerincferdülésem, hiába fáj gyakran. Nekem az bajom, hogy ha edzek hátra (húzódzkodás) egy hétig, akkor minden bajom van. Mindenképp el kéne menned sztem ortopédiára. Megmondják, mekkora gerincferdülés, nekem ajánlotta a térdeplőszéket, gyógytornát, megmutatta, hogyan kell ülnöm stb. Gyógytorna elvileg otthon is végezhető, nálam azt mondták, hogy majd megtanít pár gyakorlatot, és itthon csinálhatom egyedül.
2012. okt. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel semmit ellene, csakis romlani fog.
2012. okt. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sr Marschalkó Pétert javasolnám a Heim Pál gyerekkórházba ha pesti vagy,én évekig hozzájártam a gerincferdülésemmel,tornát gyógytornász betanítja, utána már tudod magadtól és azt rendszeresen kell. Úszás is jót tesz
2012. okt. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igazából nem lehet azt kijelenteni,hogy ha tesz ellene, akkor javulni fog. Szerintem ez pusztán genetika. Én annak idején mindent elkövettem annak érdekében,hogy helyrehozzuk: úszás, gyógytesi, csontkovács, jóga, fűző és végezetül maradt a műtét.
2012. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!