Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 éves unokaöcsém bevett és...

3 éves unokaöcsém bevett és lenyelt 6 szem Rivotrilt (0,2-es). Bevitte a roham mentő. Mit okozhat benne a gyógyszer?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi idő telt el a gyógyszer bevétele és a kórházba kerülése között. Ha azonnal észrevettétek jó eséllyel semmi. Talán 1 óra se olyan vészes, kicsit kómás lesz órákig vagy napokig. De a gyomrocskáját tuti kimossák.


Off. Hogy történhetett ilyen meg? Minden gyógyszerre rá van írva, hogy gyermekektől el kell zárni! Vagy hegymászó a kissrác?

2012. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az anyja egy alkoholista nő....... az apja meg nem volt otthon, a nő meg elől hagyta.... Kb 1 vagy max 2 óra alatt került be a kórházba.... :( Remélem mielőbb elveszik tőlük a gyereket...
2012. okt. 15. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is rivotrilt szedek volt idő mikor napi 2 szemet szedtem. Kissé álmos voltam tőle. Valakinek nagyobb dózist írnak fel napi több szemet.

Ha 6 szemet bevesz egy kisgyerek az még nem halálos csak kiüti de alaposan. Egy óra alatt sajna felszívódik de ha egy óra múlva még él akkor túléli de elég kellemetlen lesz az ébredés.

Ne izgulj ahogy, én a rivotrilt ismerem nem fog károsodni, megmarad a kis srác szerintem csak rosszul lesz egy darabig. Egy fiatalabb, kisebb testben jobban hat ugyan de le fogja küzdeni.

A szülőket meg valószínűleg előveszik.

2012. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kimosták a kis gyomrát, most intenzíven van...... Remélem a szülőket előveszik tényleg, mert ez nem állapot.....
2012. okt. 15. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!