Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt aki gyógytesis/volt?...

Van itt aki gyógytesis/volt? Mit csináltatok rajta? Ti akartatok odajárni?

Figyelt kérdés
Nekem gyógytesire kellend járnom, mert tavaly gerincferdülést találtak nálam. Én semmiképp se akarok odamenni, most voltam orvosnál de gyógytesit írt a papíromra. Miért nem értik meg, hogy nem akarok odajárni? Miért nem dönthetem el sajátfelelősségre, hogy mire akarok járni? Így is ötös leszek tesiből, nem kell ahoz gyógytesire járnom. Megha nem csinálunk semmit az nem fog használni a gerincemnek.

2012. okt. 16. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyógytesit azt csak ajánlani szokták ,nem kötelezhetnek rá.

Ez a te döntésed!

2012. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát épp ezaz h nem fog javulni a gerinced h ha csak rendes tesire jársz. Én gyógytesis vagyok én szeretek oda járni torna+úszás. Sztem nem ciki ilyesmire járni de ha ennyire nem érdekel téged az egészséged mert ugye ez beletartozik akkor biztos jobb lesz ha tovább romlik az állapotod és mire öreg leszel ugy járni mint kvazimodo ...
2012. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nekünk úszás nem lenne és hetedik órában van az óra. Jövőre nyolcadikban meg kilencedikben lesz, senki sincs az osztályból, meg az iskolából akit ismernék onnan. Van amikor öt óram van és ott kell maradjak hetedik órára, és semmi kedvem nincs hozzá. És ha nem csinálunk gyógytesin semmit attól nemfog javulni. A leletre is az van írva, hogy javasolt, de én miért nem járhatok rendesre ha arra akarok?
2012. okt. 16. 15:45
 4/8 tetris ***** válasza:
A gyógytesin hangsúlyosabb azoknak a gyakorlatoknak az aránya, ami a gerinccel, a tartással, a hát-has izomzattal függ össze. Sokat kell hajlonani. Ide-oda tekeregni. Viszont nincs magasugrás, távolugrás, megerőltető gyakorlatok. Ártani biztos nem fog, ha eljársz, de szerintem nem is használ olyan nagyon sokat. Legalábbis én nem tapasztaltam semmi átütő eredményt sem. Eldöntheted saját magad, hogy akarsz-e menni. NEM KÖTELEZŐ. De a szüleiddel feltétlenül egyeztess ez ügyben.
2012. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyógytesin olyan gyakorlatokat csinálnak ami javítja a gerincferdülést. Attól járhatsz rendes tesire is.
2012. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És hogy lehet teljes felmentést kérni? Mert én úgy vettem ki ezt az egészet, hogy kötelező arra járnom. De én nem ellógni akarom csak rendes tesire akarok járni, azzal se tudnak semmit se csinálni akit beutaltak de nem ment el az ortopédiára.
2012. okt. 16. 17:00
 7/8 N.M válasza:
Hát,én 5 évig jártam gyógytesire. Szörnyű volt,utáltam. Mondjuk,nekem kötelezővé tették. Nekem is gerinc ferdülésem volt,és az 5 év alatt egy nagyon kicsit javult. Amúgy,igen általában ilyen gimnasztika-szerű gyakorlatok vannak. Szóval szerintem nem sokat ér. Voltam a múlt hónapban ortopédián,és ott azt mondták,hogy már nem kell járnom.
2012. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom én örültem ha kellet menni
2012. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!