Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a fogamat piszkálni kezdem...

Ha a fogamat piszkálni kezdem (megpróbálom mozgatni) mindennap többször, akkor egy idő után a gyökér meglazul vagy mi és kitudom szedni majd a fogamat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen könnyű. Egy egészséges gyökeres fogat rángatni teljesen felesleges, és egy idő után nagy fájdalommal fog járni.
2012. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kiszedni nem hiszem, hogy ki tudod, de valóban kilazulhat, és könnyebben sérül/fertőződik az íny és a fognyak. Harapásnál pedig csak romlik a helyzet, szóval inkább ne csináld.
2012. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Kár,hogy így nem lehet elintézni a dolgokat

2012. okt. 17. 12:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Tejfog?
2012. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tejfog.Amúgy egészségesnek számít ez a fogam,de ki akarom szedni,mert a fogtömésnél elég durván megrepedt,nagyon közel van az ínyhez a repedés és menthetetlenek tűnik és még sose húzták ki a fogamat és elégé félek,nem tudom,hogy felépítéssel megmenthető-e,de remélem igen,mert ha nem elég nagy gázban vagyok
2012. okt. 17. 12:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Már bocsika, de a foghúzás messze nem fájna annyira mint az, hogy minden nap rángatod egy kicsit a fogad. Ami idővel elfertőződne, begyulladna, iszonyúan fájna. A foghúzás mindössze fél perc. Kapsz egy erős érzéstelenítést, és a kényelmetlen nyomásnál többet nem is érzel majd. Inkább húzasd ki ha nem menthető, de ne kínozd magad feleslegesen.
2012. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még valamit. És mit csinálsz ha a gyökeret beletöröd??

Egyáltalán tudod hogy állnak a gyökereid?? Mert az sem mindegy. A kifelé álló gyökereid vannak akkor komoly károkat tudsz okozni magadnak. Szóval e kísérletezz.

2012. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"menthetetlenek tűnik"

Az semmit nem jelent. Lehet, hogy egy negyedórás beavatkozással menthető. Ha meg ki kell húzni, akkor is az orvos csinálja inkább. Szerintem te sem szeretnél a szájsebészeten kikötni. Menj el fogorvoshoz. Nem a középkorban élünk.

2012. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Anno...az anyámnak kb.10perc alatt sikerült csak kihúzni a fogát,már a fogorvos is káromkodott állítólag,azt mondták elég erős gyökere volt a fognak és úgy tudom,hogy általában fáj a fog húzás,mert az orvosok nem a megfelelő helyre adják az érzéstelenítőt vagy pedig keveset és,ha megjegyzed,akkor meg mondják,hogy ők tudják,hogy kell,a testvérem mondta,hogy kevés az érzéstelenítő,az orvos nem foglalkozott vele és meg is lett az eredménye....(rossz értelemben),szóval,azért félek,mert nem valami jók a fogorvosok szerintem azok alapján amit hallok
2012. okt. 17. 13:09
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy tudtok ajánlani egy jó fogorvost?Az én fogorvosom nem valami jó...
2012. okt. 17. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!