Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumra alkohol?...

Antibiotikumra alkohol? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés
Felfáztam, és kaptam rá antibiotikumot, amit vasárnapig kell szednem. Viszont hétfőn egy buliba vagyok hivatalos. Ihatok úgy már, hogy előző nap letelt az antibiotikum szedési ideje? Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből? Vagy nagy baj lenne,hogy az utolsó darabokat nem szedném be? (az antibiotikum 10 napos, Ciprinol a neve) A válaszokat előre is köszönöm:)

2012. okt. 20. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy baj, igen, szedd be a teljes adagot, az antibiotikum kúrát nem szabad megszakítani, mert a későbbiekben súlyos következményei lehetnek.

Másnap szerintem ihatsz egy keveset, de nézd meg a mellékelt utasításokat, hogy rá van-e írva, hogy szedése alatt tilos az alkohol.

2012. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) de az a baj,hogy nincs rajta a tájékoztatón.:/ és mi történne ha esetleg sokat innék, berúgnék? lehetnek nagy következményei?:/
2012. okt. 20. 10:00
 3/4 A kérdező kommentje:
megtaláltam , rá van írva ,hogy szedése alatt tilos az alkohol, de arról nem ír,hogy utána lehet-e
2012. okt. 20. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tilos, akkor ne rúgj be holnap, mert még marad a szervezetedben a gyógyszerből másnapra is és lehetnek mellékhatások, legfeljebb 1-2 pohár jófajta vörösbort igyál.
2012. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!