Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sportorvos tényleg megtudja...

A sportorvos tényleg megtudja állapítani, hogy kb. hány cm leszek? Csak mert azt hallottam. És valahogy egyáltalán meg lehet becsülni? 15/L

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jövőbe látó, akkor esetleg megjósolhatja, te meg esetleg el is hiheted neki.
2012. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert az egyik barátnőmnek megállapították, h nem fog tovább nőni, mert bezárult valami porca a lábában. A másik, emg hogy itt olvastam, h valaki modell akart lenni, de elkellet mennie a sportorvoshot, h elér e egy bizonyos magasságot. Ő meg mondta ,hogy igen. Jó lenne, ha énis nőnék még mert csak 160cm vagyok
2012. okt. 20. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a combcsont és a sípcsont röntgenezéséből meg tudja állapítani, hogy fogsz e még növekedni. Ha a csontok végződése a röntgenképen a kifejlett csontokhoz képest szürkésebb akkor még fogsz nőni. Unokatesóm fiatalon kosarazott, neki volt ilyen vizsgálata 16 évesen.
2012. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ezt a vizsgálatot ellehet végeztetni bármikor? szval csak bemegyek ,hogy nézzék meg? vagy időpontot kell kérni?
2012. okt. 20. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A csontok hossz és vastagságbeli növekedése

 A csontok hossznövekedését a csontvégekhez közeli epiphysis porckorongok biztosítják. A porckorong külső felszínén a porszövet szaporodik, a belső felszíne pedig fokozatosan elcsontosodik.

 A csontok vastagságbeli növekedését a csontot borító csonthártya (periosteum) biztosítja.

[link]

2012. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
TB-s Reumatológiai szakrendelésre, ahol ezt a vizsgálatot el tudják végezni csak beutalóval mehetsz. Sportorvos vagy házi orvos utalhat be. Maszek klinikai szakrendelésre nem kell, de ott keményen meg kérik az árát.
2012. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ilyenkor azt vizsgálják,hogy befejeződött-e a csontosodási folyamatod.(ilyenkor bizonyos helyeken a porc csontosodik el,de ez nem csak a lábadban,hanem a gerineden is történik.ezért fontos milyen a tartásod ebben az időszakban)A csontosodás 18 éves korig fejeződik be átlagban.ez lehet eltérő,természetesen.de szerintem Te 15 évesen még simán nőhetsz.ezt röntgen nélkül nem fogják tudni meghatározni.a periosteum ilyen szempontból másodlagos,elsősorban a porc mennyisége határozza meg,hogy hol tartasz a csontosodásban.
2012. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!