Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem lordosis-om van?

Nekem lordosis-om van?

Figyelt kérdés

14/L.

Rossz a tartásom, olyan, mintha kinyomnám a fenekem. Még nem mentünk el orvoshoz. Járok teniszre, pilatesre meg lovagolok. Az utolsó 2 elvileg jó a tartásnak. Ha elmegyek orvoshoz, ő mit szokott mondani? Tudom, hogy az úszás jó, de nagyon nem szeretem az uszodákat, mert szemüveges vagyok és semmit nem látok, plusz minden vízhangzik, nem tudok tájékozódni. Nyáron a strandokat szeretem, ott legalább hallok valamit. Tehát úszni nem igazán szeretnék.

Műanyag fűzőt vagy mellényt vagy mit, nem szeretnék hordani, ugye nem kell? Attól nagyon félek.

Néha szokott fájni egy ponton a gerincem, ha sokáig ülök egy helyben vagy vásárlásnál is meg szokott fájdulni pár óra után.

A kinézete annyira nem vészes, akkor látszik, ha a pólóm hátulja felcsúszik, de ha le van húzva, nem. Meg nyílván mikor fürdőruhában vagyok.



2012. okt. 22. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Dokija válogatja, de van, aki eltiltja a legtöbb fajta sporttól az illetőt, az általad is említett úszást azonban javasolni fogja. A lovaglás szerintem maradhat, bár nem vagyok szakember, kérdezz meg több dokit is.


Van doki, aki gyógytornát javasol. Szerintem nem félj orvoshoz menni, sőt, ajánlom. Képbe kerülsz és megnyugszol, valamint korrekciós módszereket fog javasolni, szóval még javulhat is az állapotod. Kevés eset van, ami terén megbízom orvosban, de e téren igen. (Természetgyógyász-párti vagyok.)


Nem kizárt a lordózis. Ez esetben az alsó csigolyák a normálisnál beljebb állnak.

2012. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem félek orvoshoz menni, csak nem szeretnék se úszni se mellényt viselni. Meg valahogy mindig elmarad, hogy anyum felhívja az orvost. Nagyon szeretek lovagolni, azt semmiképpen nem hagyom abba, akkor se ha azt mondja az orvos. Azért remélem sportolhatok valamit, mert elég vékonyka vagyok, szeretnék izmosodni. :)
2012. okt. 22. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!