Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb 3 napja úgy fáj a torkom,...

Kb 3 napja úgy fáj a torkom, hogy nyelni alig bírok, szinte nem is tudok, csak nagy fájdalmak árán, valami jó házi megoldás?

Figyelt kérdés

Most ugye hosszú hétvége van, gyógyszertár zárva, orvos sincs :S Este be is lázasodtam, eddig ittam mézes-citromos teát.. eddig melegen azt meg tudtam inni, de most már azt is úgy iszom, h szinte a könny folyik a szememből -.-"

Alig várom már a holnapot, hogy legyen orvos+gyógyszertár!

Ill ha holnap az orvos felírja rá a megfelelő gyógyszert, akkor szerintetek szombatra el fog múlni?



#zujujrk
2012. okt. 23. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyma, citromlé és méz. Ezeket keverd össze, hagyd állni pár percig, és edd meg. A hagymát természetesen vágd össze apróra.
2012. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meleg tea nem jó ötlet, csak a langyos, mézzel. És köss a torkodra hideg vizes kendőt.
2012. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Öblögess Phlogosollal, vagy ha nincs otthon, akkor sós vízzel.
2012. okt. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"És köss a torkodra hideg vizes kendőt"

Ellenkezőleg!! Meleg kell ilyenkor a nyakra, mert vérbőséget okozva csökkenti a fájdalmat. A hideg összeszűkíti az ereket. Ez mandulaműtét után jó, de nem a fájdalomra, hanem a vérzés meggátlására.


A hagyma-méz-citrom tényleg jó, de én fokhagymával alkalmazom ha kell.

Bár mennyire is fáj, a folyadék nagyon fontos, és sokat is segíthet, mert nedvesen tartja a nyálkahártyát.

Voltam én is így. Azt csináltam, hogy mindig lehajtottam egyszerre egy teli bögre langyos teát. Az első kortyok nagyon fájtak, de a többi annyira nem.

Gyakorlatilag másnapra mérséklődött a torokfájás. Ekkora fájdalmat általában a bakteriális torok fertőzés okoz, vagy a Mononucleozis (Pfeiffer-féle mirigybetegség, csók betegség).

2012. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Orvos>>>antibiotikum...... nekem ez volt a leghatásosabb
2012. okt. 30. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!