Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető, piros pöttyös...

Viszkető, piros pöttyös kiütés a lóbalzsamtól? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valóban a balzsam okozta, akkor allergiás lehetsz rá.

Mosd le alaposan a területet, és kend be Fenistil géllel.

Ha van otthon Calcimusc, igyál meg egy ampullával.

2012. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a fura hogy vasárnap kentem be először a derekam, semmi bajom nem lett tőle, aztán tegnap megint bekentem és rögtön elkezdett viszketni, le is mostam, és azon a területen vannak csak a pöttyök, ahova került a balzsamból. Ezért gondoltam hogy attól van, csak nem értem hogy akkor vasárnap miért nem. Azóta ittam kálciumot, de tegnap óta nem tüntek el a pöttyök, és viszket is eléggé. Bőrgyógyászhoz ha kell legközelebb csütörtökön tudnék menni, mert szerdán nincs ilyen szakrendelés. De remélem addig jobb lesz.

Köszönöm a válaszod!

2012. okt. 23. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Allergiás reakció csak akkor lép fel a szervezetben, ha többedszer jut be az allergén.

Első alkalomkor idegenként ismerik fel a fehérvérsejtek a bekerülő anyagot, majd ellenanyagot kezdenek termelni, melyet elraktároznak. Ekkor még nem támadnak az anyagra, de ahogy másodszor is felismerik a "betolakodót" az előzőleg termelt ellenanyagot bevetik.

Ezért van az, hogy első használatkor még nem voltak panaszaid, csak mikor másodszor is bekented a derekadat.

2012. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már értem miért csak másnap jött ki, köszönöm a választ, hasznos volt!
2012. okt. 23. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!