Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért volt véres a wc papír?

Miért volt véres a wc papír?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok fiú,és óvodás korom óta,problémáim vannak a széklettel.Tegnap előtt bevettem a hashajtót amivel tegnap sikerült 6 nap után elmennem wc-re.Ma próbáltam wc-zni erőlködtem egy kicsit de ott maradt egy kis ürülék,(más hogy nem tudom mondani)és most kellemetlen volt,elmentem megtöröltem megint és barna folyás volt.Utána pedig véres pöttyök kezdetben több volt és egyre kevesebb.De nem akkor volt amikor belenyúltam oda hanem a végbélnyílás szélén megnyomtam akkor fájt,és 1 cm-ben széles vérfoltok voltak de nem annyira erős,épp hogy kitöltötte.Végénél 1-2 csepp..

Lehet hogy kisebesedett ahogy próbáltam ma?

Többször is volt legutóbb 2-3 hónapja,közben nem volt,és most vettem észre megint.

Mi lehet?Remélem csak kisebesedett..


2012. okt. 23. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a sok erőlködéstől.

És ha már ennyi ideje fennáll ez a probléma, orvosnál voltál már vele?

Vagy az étkezésedre odafigyelsz?

2012. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát..szinte mindennap húst szoktam enni.Gyümölcsöt néha szoktam enni amikor kedvem van,zöldségből is keveset leginkább paprikát,uborkát,néha fokhagymát de abból is keveset. De most már tényleg változtatnom kéne,ennyi elég volt.
2012. okt. 23. 18:53
 3/17 anonim ***** válasza:

Sok rostot kell enni. Próbálj olyan "lapított" zabot megfőzni egy kis tejjel, és kanalazgasd. Minden nap egyél egy kicsit. Fél vagy háromnegyed pohárnyit. Vagy tehetsz joghurtba búzakorpát. Ezek lágyítják a székletedet, és akkor nem kell erőlködnöd.

A mozgás és a sok víz ivása is segíthet.

2012. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 tetris ***** válasza:
71%

Ha óvodás korod óta gond van ezzel, akkor - gondolom - édesanyád már kismillió orvossal megnézetett, de a jelek szerint nem találták a megoldást.

Talán segítene, ha természetgyógyászhoz fordulnál tanácsért. Ajánlom, nézd meg a Colonix nevű terméket.

2012. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez akár aranyér is lehet! Szólj a szüleidnek, hogy mi a gondod és fordulj orvoshoz. Magától nem fog elmúlni, csak tünetmentes lehetsz esetleg.
2012. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az erőlködéstől lehet hogy aranyered lett, és az vérzett.

Mindenképpen rendezni kell a székletedet, és ha aranyér is van mellette, akkor kúpot, kérmeet, esetleg tablettát is használni.

2012. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy azért kemény a székletem mert kevés vizet iszok?

Iskolába reggel 6kor indulok és 1 liter vizet viszek abból kb. a 3/4ét iszom csak meg.Reggel 1 pohár vizet iszok.Suliban kb. 0.75 litert,otthon később max. fél litert.

Anyám szokta erőltetni hogy egyek zöldséget de én utálom.Most majd megpróbálom megenni.Müzlit ha minden reggel eszek nem segít? :S

2012. okt. 23. 18:59
 8/17 anonim ***** válasza:
Anyud tudja? Voltatok orvosnál? Milyennél?
2012. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A műzli az kispista. Fentebb is írtam a zabos dolgot. Nekem az vált be legjobban.
2012. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudja anyám de arra tippelünk hogy csak kisebesedett.Akkor kipróbálom a zabos dolgot köszi mindenkinek!
2012. okt. 23. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!