Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet gerincferdüléssel...

Mit lehet gerincferdüléssel kezdeni?

Figyelt kérdés
Gyógytornát próbáltam nem sokat használt. Csontkovács tud vele valamit kezdeni?

2012. okt. 27. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás kell hozzá először is. Ha már kialakult, akkor a gerinctornát otthon is kell folytatni úgy másfél vagy akár két évig is.Attól, hogy elmentél kb 10 alkalommal gyógytornára még nem oldottad meg a problémát sajnos. Ez arra jó volt, hogy tudod mit kell otthon csinálnod. A lényeg, hogy a gerincoszlop melletti izmokat kell megerősíteni. Legjobb az úszás / 3x hetente , azon belül is a hátúszás.

Konditeremben kis súlyokkal dolgozva is lehet szépen haladni vagy gerincjógára eljárni. A csontkovács is tud segíteni, de amit helyretesz azt neked kell megtartani. Azt ne várd, hogy csak ő meg tud gyógyítani. Ehhez Te is kellesz aktív résztvevőként, és leginkább Te.És minél előbb, mert ha végleg rögzül akkor először jön a fűző és a gipszágy, ha ez nem elég akkor a műtét, ez viszont már korlátozza a gerincoszlop mozgását. Kitartó izomerősítéssel nagyon sokat tudsz javítani és ez Neked lesz jó.

2012. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Csontkovácshoz jártam kb másfél évig intenzíven.

Úszótanfolyam:negatív.

Gyógytorna, több évig: negatív.

Fűző: szintén semmi.

Végezetül a műtéttel normalizálódott a helyzetem.

2012. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!