Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iszonyatos nyaki görcsös...

Iszonyatos nyaki görcsös fájdalmaim vannak! izomhúzódásom van, vagy idegszál becsípődésem, esetleg valami komolyabb baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
reggel ébredéskor kissé meghúzódott a nyakam bal oldala,a tarkómnál.. volt már ilyen de ez egyre rosszabb lett..párom bemasszírozta fastum géllel, és egy bizonyos pont nyomásakor őrült görcsös fájdalmam lett, sírtam is,annyira fájt..ellentétes irányba kényszerítettem a fejemet és elmúlt, majd újra és újra jelentkezett mozgatásra ez az iszonyú fájdalom.Soha életemben még így nem fájt. Dolgozni nem tudtam menni, elvitt a háziorvoshoz, aki kitapogatta, majd lidocain injekciót adott helyileg, pontosabban körbeszurkálta az említett pontot.Felírt tramadol actavis és mydeton tablettákat.Valamint fastum dolor kenőcsöt. egész délutánig jól tűrtem,de most újra egyre sűrűbben rántja görcsbe a fájdalom a nyakamat.. merev a tartásom is,mert ugye félek a fájdalomtól. a kérdésemre,hogy mi lehet ez, annyit mondott hogy izomgörcs. viszont amit elfelejtettem közölni vele, hogy mostanában sűrűn érzek a jobb lábam nagyujjában zsibbadást... nem tudom köze lehet e ennek a mostani nyaki fájdalmaimhoz. egy hónapja van új állásom,cukrászüzemben dolgozunk napi 10-12 órát kemény tempóban.. Emellett itthon is volt bőven munka, mivel festettünk,lakást bővítettünk.A munkámat nagyon szeretném megtartani.szóval tanácsokat várok, mit tehetek? reggel dolgoznom kellene mennem!!

2012. okt. 29. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen jellegű nyaki fájdalom szokott lenni a csigolyák meszesedésétől is. A zsibbadás - ha nem volt közben olyan pozícióban a lábad, ami akadályozta a lábujjad vérellátását, akkor általában érszűkületre utal. Mindenképpen menj vissza a háziorvoshoz és kérj beutalót szakorvosi vizsgálatra.
2012. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot.... most 3 nappal az eset után már reggel panasz illetve tünetmentesen ébredtem, készülődtem a munkába.. amikor is egy váratlan tüsszentés miatt ugyanúgy, ugyanott iszonyatos görcsbe rándult a fél fejem,tarkóm... iszonyatos fájdalom volt, annyira,hogy üvöltésemre ébred a család... :( férjem elvitt az ügyeletre,mivel nem bírtam ki 5 órától a háziorvosi rendelést kivárni.. ott kaptam voltaren injekciót és elküldtek a háziorvoshoz.. aki ugyanazt a lidocain szurit alkalmazta..a hétfőn felirt gyógyszereket is bevettem, most ébredtem tőlük... el vagyok még zsibbadva a lidocaintól de előre félek mi ez mikor lesz ennek vége...szörnyű fájdalom volt... átéltem már elég sok fájdalmat életemben,nem vagyok egy borsószem királylány, de ez elviselhetetlen...
2012. okt. 31. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!