Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaadással kapcsolatban...

Plazmaadással kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam, csak a weboldalt olvasgattam, és arra gondoltam, elmegyek, mert amellett, hogy segítek is vele, egy kis pénzt is kapok érte, ami jól jön most.

Minden tapasztalat érdekelne, aki már volt ilyenen, vagy jár rendszeresen.

Vannak-e negatívumai? Mennyi pénzt adnak egy alkalommal? Mennyire kellemetlen? A rendszeres plazmaadásnak vannak-e negatív hatásai?



2012. okt. 30. 18:36
 1/8 A kérdező kommentje:

ja, és ezt az oldalt néztem:

[link]

2012. okt. 30. 18:37
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
úgy tudom 2000 ft alkalmanként, negatív hatása nincs,... remélhetőleg több vagy mint 50 kg. mert ez feltétel.
2012. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
41%
Van negatív következménye! Én pl. háromszor adtam vérplazmát, már nagyon bánom! Az orvos azt mondta, h 10 naponként lehet menni újból, én mentem is, ugyanazért, amiért te is el akarsz/akartál (már pár hónapos a kérdés). Nem volt nagyobb baj, kicsit elszédültem, de azt mondták, h ez normális, nem is aggódtam. Az utolsó, harmadik alkalommal nagyobb adag vért írtak a papíromra, azt mondtam az orvosnak, hogy ez sok lesz. A válasz: majd ha rosszul lesz, akkor a nővérek leállítják... Hát köszi, ennyit az orvosokról. Mondtam a nővérnek, mire felháborodott (sok papírmunka lett volna, ha le kell állítani), így csökkentette a levett plazma mennyiségét egy kicsivel. Így is rosszul lettem, egy órát kellett várnom, amíg elengedtek. A villamosmegállóig jutottam, elszédültem, bevittek a sürgősségire, ahol elmondtam, h plazmát adtam. Na az ottani orvos elmondta, h ilyet nem szabad, maximum egy évben egyszer, főleg nőknek. A következmény: azóta súlyos vashiányom van, gyógyszert kell szedtem... Nem éri meg, főleg pénzügyileg nem...
2013. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Énis elmentem vérplazmát adni.

Én semmilyen negatívumot nem észleltem magamon.Pihenésnek és pénzkeresésnek egyaránt jó.A bérezése az úgy működik hogy alkalmanként 2000Ft, és minden 5. bónusz alkalom(5,6,10k körüli összegek)

2013. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A 2012-10-31 08:13-as válaszadó kretén. Biztos, hogy nem a háromszori plazmaadástól lett rosszul. És az is biztos, hogy nem mondott neki senki ilyet, hogy több plazmát vesznek le tőle... Ezt a testsúlyod alapján lövik be, szóval szabályozva van. Gondolom már a plazmaadás előtt is vészesen vashiányos volt az illető...
2015. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Javítok! A 2013-01-29 13:58-as válaszadó a kretén :D
2015. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Helo. én többször is adtam már plazmát (12x) és semmilyen negatív hatása nincsen, az pedig butaság hogy egy évben csak egyszer lehet adni... főleg nőknek. egy évebn 32 alkalommal adhatsz plazmát van olyan ország ahol többször is mehetsz, Magyarországon ez kicsit szigorúbban van szabályozva. jó pénzkeresési lehetőség és nagyon nagyon kedvesek az orvosok, asszisztensek is! én szegeden járok plazmát adni és ott nagyon aranyos mindenki!! egyszer lettem rosszul de csak azért mert a vénám már nem bírta a sok szúrást (igaz akkor nagyon gyakran jártam) egyetlen mellékhatás hogy tele leszel tűszúrás nyomokkal de azok el fognak múlni :) érdemes cserélni a karokat ha mindkettőn jó a véna!
2015. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én rendszeresen járok egy éve, semmi bajom nincs, csak a pénztárcám lett vastagabb... ;) azonban, én soproni vagyok, így Wiener Neustadtba szoktam kimenni, ott 25 Eurot adnak egy alkalomra, plusz a bónuszok. Egyébként itt évente 50-szer lehet adni.
2016. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!