Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Limfoma eseten a test melyik...

Limfoma eseten a test melyik régióiban nagyobbodnak meg a nyirokcsomok? Ha csak reaktiv nyirokcsomorol van szó? Hogy tudom megkülönböztetni a kettőt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te otthon sehogy. Mindkettő bármelyik régióban jelentkezhet. Az egyéb tünetek, a vérkép és a nyirokcsomó biopszia a mérvadó.
2012. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van a mandulam mellett 2 nagyobb, 2-3 centisek, mindkét honaljamom tobb is, egyik oldalon egy 1 centis és másikon is kb., plusz tobb ennél kisebb mar hónapok ota. Voltam tobb orvosnál, utoljára hematologusnal, egy hónap mulva kell visszamennem, az ilyesmit mint toxoplazmozis meg HIV meg stb kizartak.

Szerinted reaktiv nyirokcsomokrol lehet szó? :S

2012. okt. 30. 19:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor vérképed volt és ha nem kellett befeküdni kórházba akkor igen.
2012. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Még én az előzőek vagyok:

Vannak olyan típusú emberek,akiknél ha a nyirokcsomó bármiért egyszer megnagyobbodik, hosszú ideig megmarad.

Nem kell vele semmit sem csinálni, jó indulatú szövetszaporulat.

2012. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A vereredmeny ok, de citologiai vizsgálat nem volt végezve.. Akkor teljesen megnyugodhatok?

Nagyon koszonom, hogy válaszoltál!

2012. okt. 31. 09:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a véreredmények jók, senki nem bök bele a nyirokcsomódba feleslegesen. Nyugodj meg.

Kezdj neki immunerősíteni / C-vitamin, D-vitamin/ és sportolni. Jön ez a hideg időszak, újabb vírus fertőzés és újabb nyirokcsomók. Tégy meg mindent ellene , amit megtehetsz.Az a tapasztalat, hogy akiknek ilyen erőteljes az immunválaszuk azoknak nem szokott limfomájuk lenni.

2012. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ertem, nagyon koszonom! Verszegeny vagyok, csak annyi derült ki a vérvizsgálatbol.
2012. okt. 31. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha a véreredmények jók, senki nem bök bele a nyirokcsomódba feleslegesen."

Úgy tudom a limfóma nem mutatható ki vérből!Kicsit össze zavarodtam most akkor hogy is van ez?Én is hasonló cipőben járok(megnagyobbodott csomók a nyakon) engem fül orr gégész küldött vérvételre,az kiváló lett,jövő héten megyek UH-ra. Valaki aki többet tud a limfómáról leírhatná, hogy a fájdalmatlan megnagyobbodott nyirokcsomókkal a nyakamon, kiváló vérkép mellett,illetve B-tünetek nélkül, is lehetek limfómás? Kezdek aggódni...

2012. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is ugyanigy vagyok.. Fajdalmatlan csomók mar fel éve, a verkepem jó, kicsit verszegeny vagyok, vagyis eleggé de ugy tudom én is, hogy nincs köze a vernek a limfomahoz.. Az elmúlt hónapban 2szer voltam nagyon megfazva, gyenge az immunrendszerem, nem érzem tul jol magam..de ez remelem nem jelent semmi rosszat. Én egy hónap mulva kell visszamenjek, nagyon szeretnek egy biopsziat, szerintem ez alap kellene hogy legyen, ha valami nem oda való csomó jelenik meg a testunkben.. Te hogy állsz? Kell menned hematologushoz? Biopsziarol nem esett szó? Mióta vannak nyirokcsomoid és mekkorák? Remelem minden rendben lesz mindkettonkkel!...
2012. nov. 3. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
3hete a nyakam bal oldalán kettő,jól tapintható.Az egyik kb mint egy cseresznyemag,a másik valamivel kisebb.Füll-orr gégésznél voltam,ő küldött el teljes vérképre ami megnyugtatott kicsit,de ekkor informálódtam hogy a limfóma nem feltétlenül jár rossz vérképpel.Nekem a legrosszabb az egészben h picit hipohonder vagyok,és hajlamos vagyok néha ráparázni.Van hogy napokig észre sem veszem(tudatos kontrollálás,nem tapizom stb.)Van h egésznap fogdosom,meg limfómás cikkeket kutatok a neten:) Lassan itt az ultrahangom ideje,akkor majd többet tudunk azt mondta a doki.Nem tudom de jó lenne egy megnyugtató egyértelmű vélemény ami kizárja a rákot.Onnantól kezdve nem érdekel mert nem fáj kitudja mióta van ott(3hete nagyjából ugyanekkorák voltak mikor felfedeztem),és ha biztosan tudom hogy nem veszélyes kb. leszarom.Csak nem tudom... :S
2012. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!