Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez pontosan mit jelent? Lelet...

Ez pontosan mit jelent? Lelet lent.

Figyelt kérdés

Az endorkinológus elküldött pajzsmirigy ultrahang vizsgálatra.

Nem mondott semmit az ottani orvos, csak annyit hogy semmi komoly, súlyos betegséget nem lát. (Az endokrinológushoz pedig csak jövőre kaptam időpontot, amikor visszakell vinni a leleteket)


Ez áll a papíron:

A pajzsmirigy mindkét lebenye kisebb, kb (12x12x13 mm). Az isthmus nem szélesebb. A pajzsmirigy egésze homogén szerkezetű, szabályos echogenitású, vascularizatioja csökkent. A nyakon mindkét oldalon submandibularisan egy egy 25 mm-es fellazult szerkezetű megnagyobbodott nyirokcsomó ábrázolódik.


Ez áll a leleten


2012. okt. 31. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit kisebb a pajzsmirigyed / ez lehet születési adottság is /. Isthmus: a két pajzsmirigy lebenyt összekötő híd rendben van. A pajzsmirigy szövete olyan az ultrahangon, amilyennek lennie kel. Vascularizátió: beereződést jelent, szerintem ez is alkati. A nyirokcsomó is elfogadható ebben a régióban.

A lényeg, hogy nincs a pajzsmirigyben göb vagy cysta.

A tüneteket ezzel együtt kell az endokrinológusnak értékelni.

2012. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Akkor lényegében nincs gond a pajzsmirigyemmel?

2012. okt. 31. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyságbeli eltérésen kívül nincs, de mint ahogy írtam ez alkati szerintem

Azt nem tudom milyen tünetek miatt kerültél az endokrinológushoz és milyen labor értékeid vannak ez irányban.

2012. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fellazult szerkezetű nem hangzik jól. Ráadásul 2,5 centisek. Ez nem jó. A többi rendben van.
2012. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Ráadásul 2,5 centisek."


Mekkora volna jó?

2012. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyaki nyirokcsomók 1,5 cm-nél kisebbek normál esetben.
2012. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!