Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért melegebb az egyik...

Miért melegebb az egyik kézfejem, mint a másik és, miért fázik sűrűn a lábfejem?

Figyelt kérdés

Már többször is tapasztaltam azt, hogy az egyik kézfejem melegebb, mint a másik. Illetve hűvös időben nagyon hideg szokott lenni. Télen piros illetve lilás árnyalattal.


A lábfejemmel pedig az a gond, hogy folyton fázik. Hiába viselek zoknit, akkor is. Annyira rájöttem, hogy ez azért van, mert leizzad egy kicsit a lábfejem és utána fázik.

Ez amúgy elég kellemetlen, amikor nincs lehetőség, hogy meleg vízben megmossam a lábfejem vagy másik zoknit vegyek fel.



2012. nov. 2. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel én már orvoshoz is fordultam, annyit mondott, hogy vegetatív idegrendszered van vagyis elég ritka idegrendszer fajta, nézz utána.
2012. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kezem nekem is ilyen hidegben.Csak az a baj,hogy nekem szinte mindig hideg a kezem,ill.lábfejem.Páromhoz nem tudok nyúlni,mert rögtön kiabáll.Lábfejemről nem is beszélek..mint a jég..
2012. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. A doki erre annyit mondott, hogy rossz a vérkeringésem, kész le van tudva. A pláne az egészben, hogy lábról folyamatosan felfázok télen, ami nő révén elég gáz ugye.

Nagyon sokmindent kipróbáltam már lábra első sorban. Létezik ilyen melegítő vagy melegen tartó krém. Az nagyon nem jött be. Napközben sokmindent nemtudok kezdeni a lábammal, ha hazaérek, akkor melegvízbe szoktam bedugni, aztán ha átmelegedett vastag zokni és van ilyen itthoni csizmám azt rá húzom, így melegen marad többé kevésbé, ha nem, akkor megint meleg vízbe áztatom.

A hideg-meleg váltott vizes zuhany, vagy kézmosás is jót tesz, de én azt nehezen viselem. :)

2012. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!