Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » én sajnos lyukas szívvel...

én sajnos lyukas szívvel születtem, amit én csak 8 évesen tudtam meg. Most jelenleg 12 éves vagyok. De mostanában annyira be szokott szúrni a szívem, hogy nem birok mozdulni! Szerintetek a szívem okozhatja? :O

Figyelt kérdés
a lyuknak (szakértők szerint) 10 éves koromban be kellett volna forrnia. de amikor megyek az utcán, vagy fekszek váratlanul úgy belenyilal valami a szívembe, hogy még a könnyem is kicsordul, és 5 percig nem birok megmozdulni! :( szerintetek köze van a szívemnek ehhez? :(

2012. nov. 3. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképpen orvossal beszéld meg, ne laikusoktól kérj tanácsot. A szívtáji szúrásra viszont nekem azt mondta a kardiológus, hogy az nem szív, hanem ideg eredetű. Tudom, te fiatal vagy, nem vagy még "ideges", de azért az ideg benned is dolgozik. Sőt, a betegséged miatt nagyon is valószínű, hogy az nyugtalanít és ezért van ez a tünet. ORVOSHOZ!!!!
2012. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom mikor kiderült , hogy sövény hiányod van utána rendszeresen ellenőriztek. Kicsi lyuk nem okoz ilyen tüneteket. Szerintem a szív ultrahangos vizsgálatból tudjátok, hogy esetleg van még egy kicsi rés.

Tartási rendellenesség, gerincferdülés, fejletlen hátizmok igen azok okozhatják, amikor is hirtelen egy egy akár kis mozdulatra is mint terül égből a villámcsapás egy éles, szúrójellegű fájdalom jön, még levegőt sem mersz szinte venni. A bordaközi ideg "csípődik" be ilyenkor.

Gyakorlatilag mintha egy bordádon futna a fajdálom.

2012. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen persze ellenőriztek rendszeresen! viszont sportolok rendszeresen, és 1 hónapja voltam ekg-n azt mondták nagyon szépen ver a szívem. és, igen lehet el fogok meni orvoshoz, hogyha továbbra is ilyen rpssz lesz! köszi a válaszokat
2012. nov. 3. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Erre csak orvos tud teljesen biztos választ adni! Veszélyes lehet Rád nézve, ha az itt kapott "jó tanácsokra" hallgatsz!
2012. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!