Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kihez kell fordulni ilyen...

Kihez kell fordulni ilyen esetben? Van értelme szélmalomharcot vívni?

Figyelt kérdés
A környékünkön van egy cég, amely eredeti tevékenysége helyett már abból tartja fenn magát, hogy a mindenhonnan idehordott veszélyes hulladékot itt égetik el. Kb. 10-20 km-es körzetben az emberek 99 % rákban hal meg. Azt hiszem elég egyértelmű az összefüggés. Kihez lehetne fordulni ez ügyben? Bebizonyítható, hogy a cég tevékenysége miatt van a sok rákos megbetegedés? Lehet valamit tenni? Vagy a milliós cég mindent el tud tussolni?Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 3. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ÁNTSZ-hez, a helyi jegyzőhöz tudsz fordulni.

Azt nem tudod bizonyítani, hisz mindenhol a halálesetek 90%-át valamilyen rák okozza. Ez viszont nem egy két nap alatt alakul ki, és az okát sem tudják, tehát ez csak egy feltételezés, nem bizonyíték.

2012. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illegális veszélyes hulladék tárolásért, égetésért tudtommal büntetés jár.Fel kellene jelenteni, akár csoportosan is panaszt tenni.
2012. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen esetekben általában nem vonják felelősségre a hibást; szerintem nem tudsz semmit tenni ezügyben, ami változást hozna. :(
2012. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én is attól félek,hogy nem fog változni semmi. Pedig ez így nem mehet tovább. Szerintem elég sokan tudják, hogy mi folyik itt mégsem tesz senki semmit. Meg amúgy is kimegy egy ellenőrzés és ha nem találnak semmit akkor ennyi. Már pedig biztos, hogy mindenhol van ismerős vagyis nem fognak lebukni. De azért lehet jobban utánanézek az teendőknek. Kszi a válaszokat.
2012. nov. 3. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!