Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még rá lehetőség, hogy...

Van még rá lehetőség, hogy megtanuljam az r betűt kimondani?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy embernek van ilyen gondja,de lécci logopédust,ne írjatok..most nem írom le miért :S... a nyelvemet feltudom helyezni a szájpadlásomra (még jó) és zöng a nyelvem nem pörög csak egy nagyon kicsit (ja és eddig még ennyit se tudtam,mert torokból csináltam)Olyasmi mintha Z betűt mondanák csak máshogy rezzeg a nyelvem :O .Most vagy kifejleztettem egy új betűt az ABC-ben vagy kezdek ráérezni az r betűre??Vagy egyikse??

Léccives segítsetek.


2009. aug. 12. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak a logopédus segíthet ilyen esetben, ezt nem kell szégyelni. Nagyon sok énekes is járt logopédushoz időnként.
2009. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy a logopédius nem lehetséges :S


Egyébként köszönöm szépen,hogy válaszoltál.Nem is szégyelném.

2009. aug. 12. 10:48
 3/11 anonim válasza:

Ez attól is függ, hány éves vagy. És szervi eredetű-e a problémád, bár ahogy leírod nem,és/de nagyon jó uton vagy.

(A szakember biztos tudna segíteni neked. Nem kell félni a logopédustól!)

Ja, és sokat énekelj, főleg olyat, amiben "R" van. Ne szégyeld, nem kell, hogy más hallja a dalodat, de ha mégis, ne ijedj meg, inkább bolondozzál. Kitartás!!!

2009. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A logopédustól nem félek,mindig is elmondtak bárkinek amikor mentem.Egyébként 13 éves vagyok.Borzalmas a hangom,de ezt már szerintem az egész környetem hallota :) szóval akkor majd gyakorlom.Egyébkéntmikor csinálom és a fülemmel hallgatom akkor már elég r betűs,de mikor felvszem a telefonon akkor csak zúgok :(

De nekem már ez is halladás,mert idáig egyedül jutottam el :)

2009. aug. 12. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet nem hasznos a válaszom, de én is csak a logopédust tudom ajánlani, meg a gyakorlást.


Tudom, milyen a helyzeted. Én sem tudtam kimondani a r betűt. Ráadásul tök szar érzés volt mikor mindenki énekelte a répa retek mogyoró kezdetű nótát én meg jépa jetek mogyojót mondtam :D logopédus majd helyre hozza:)


vagy esetleg nézz utánna beszédgyakorlatoknak:)

2009. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nemtudom melyik szó amit nemlehet érteni abból,hogy logopédus nemmegy.De gondolhattam volna,hogy nem fogjátok megérteni a helyzetem :(

Köszönöm a válaszod gyakorlok,de gyakorlatot sehol se találok.

2009. aug. 12. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.


bocsi, csak segíteni akarunk.


amúgy miért a baj a logopédussal? lehet ha elmondanád akkor tudnánk jobbat mondani.


amúgy lehet kapni ilyen könyvet is szerintem. bár az kisebbeknek van kitalálva. beszédgyakorlatok.


meg mondogasd ezt: répa retek mogyoró, korán reggel ritkán rikkant a rigó :) ebbe sok a r betű. gyakorlj hátha javul :)

2009. aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt mondogatom egész nap nap végén már alig tudom ezeket a szavakat kimondani.


Nem biztos nem tudtok segíteni a logopédussal kapcsolatban.Bocsi,rossz kedvem volt nem szerettem volna b*nkó lennni.És köszi a sgeítséget.

2009. aug. 13. 09:07
 9/11 anonim válasza:

Szia! Az vagyok, aki másodszorra válaszolt.

Szerintem 13évesen semmi nem késő! A hormonális változás is lehet, hogy segiteni fog. Sok gyakorlás, semmi más. A szakember is csak ezt tudja tenni -gyakoroltat.

Ja, én akkor raccsolok, ha ideges vagyok. De akkor hadarok és dadogok is egyszerre (néha), és ez mellett rosszul képezem (mindig)a "SZ", a "S", és a "CS" hangokat (és még egy jópárat).

Ettől függetlenül nem zavaró a beszédem,csak rádióban, és boldog ember vagyok. A vőlegényem raccsol, de engem nem zavar.

Neked pedig kitartást! Akkor is énekelhetsz nyugodtan, ha nincs jó hangod. Ez aztán ne gátoljon! Szép napot!!!

2009. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Nekem csak az nem jó ebben az r betűben,hogy nemáértik a nevem :(:(.De gyakorolok.Egyébként a logopédustól kaptam régen egy könyvet vagyis vettünk :)

2009. aug. 13. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!