Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vastabletta és C-vitamin...

Vastabletta és C-vitamin tényleg alkalmazható együtt?

Figyelt kérdés
Vastablettakúrára lettem ítélve az orvos által és sok cikkben olvastam, hogy a C-vitamin segíti a vas felszívódását és hasznosulását. De nem tudom, hogy egymás után, éhgyomorra alkalmazható-e a kettő!? Neo-Ferro-Folgamma a vastablettáról és 500 mg-os Teva C-vitaminról (szopogatható) van szó. De ha alkalmazható egymás után, milyen sorrendben érdemes? Vagy az már mindegy, hogy melyik van melyik előtt?

2012. nov. 9. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
ártani biztos nem árt, de minden este egy pohár othelló az istene
2012. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Átfogalmaznám, amit mondtál: C-vitamin nélkül nem szívódik fel a vas. A sorrend mindegy, éhgyomorra is akár.
2012. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nemáááá: Ááá, nem élek én olyan szerekkel... :Đ


#2: Köszi!

2012. nov. 9. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
meg fogsz lepődni: kedves nejem is alacsony értékeket produkált (haver doki megkérdezte tőle, hogy saját lábán ment laborra?) ... írt gyógyszert, és hozzátette amit én fent ... megfogadta (mondjuk barátomnak minőségi saját othellóból készített vörösbora van, továbbá én nem iszom), és azóta semmi baj a vérképpel
2012. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha lehet inkább ne éhgyomorra, mert van akinek nem bírja a gyomra és hányingere lesz tőle.

A kettő mehet együtt csak ne tej vagy tejszármazék közelében.

2013. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!