Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HELP! Mitől hullhat a hajam,...

HELP! Mitől hullhat a hajam, ha elvileg nincs semmi szervi bajom? L/20

Figyelt kérdés

húsz éves vagyok és sajnos nem tudom pontosan megmondani, mióta,mert kb. csak akkor vettem észre, hogy hullik,amikor már a negyede volt csak meg...de szerintem olyan 1 éve van már, hogy hullik a hajam.

nincs és sosem volt festve, daueroltatva.

pajzsmirigyem,vérképem rendben volt,gócom sincs, voltam fogorvosnál ott sem volt semmi. vashiányom volt egy kicsi, arra már szedek maltofer tablettát.

voltam hajgyógyásznál, nem mondott konkrét okot, de a hajhagymám "fekete" volt...

szerinte a táplálkozás....igaz,hogy nem vagyok valami jó evő, de sose voltam. minden esetre erre elkezdtem szedni (június óta szedem) forcapil kapszulát, ebbe van minden,ami elvileg a hajnak kell, b vitaminok,cink stb.


varga sampont + hajhullás elleni hajcseppet is beszereztem kb egy-két hónapja használom.

Viszonylag hamar zsírosodó hajam van, de két három naponta mosom, mert ugye az sem egészséges,ha mindennap mossa valaki.

Fésülködni egyáltalán nem szoktam, mert elég vékonyszálú,meg hát már alig van mit...


Ami még fontos, hogy NEM foltokban hullik,tehát, vannak babahajak, nincs kopasz foltom, viszont a copfom jóval vékonyabb, mondom kb több mint a felére csökkent...


nem tudok úgy óvatosan végig húzni a hajamon a kezemmel, hogy ne szedjek ki hajszálakat...


mitől lehet ez? mi az amit javasolnátok,hogy nézessek meg?? Valamit kihagytam volna? vagy átsiklok valamin?

Orvosok nem igazán törik magukat,mert , hogy nem kopaszodom és van hajam stb...de hát amennyi volt...sírógörcs kerülget,hogy mennyi maradt mostanra...


akármilyen javaslat/tapasztalat/orvos/vizsgálat-ot bevállalok, amit mondtok!!

KÖSZÖNÖM!!



2012. nov. 16. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezernyi oka lehet, most kettő jut eszembe:

1. Valami bőrbetegség; ekcéma, szeborrea, vagy ilyesmi.

2. Mandula. Esetleg nem volt régebben már párszor begyulladva a mandulád? Függetlenül attól, hogy most éppen be van-e gyulladva vagy sem.

2012. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy megoldja a problémádat, de pár tanács:


-fésülködj! Fontos! Nem csak az az egy funkciója van, hogy ne legyen kócos a hajad, hanem a fésülködés (főleg, ha vmilyen természetes sörtéből álló kefével teszed - pl. vaddisznó) fejbőr vérkeringését is javítja, ami hozzájárul a haj egészségéhez.


-Kímélő sampont használj!

A Varga Sampont lehet, hogy hajhullásra ajánlják, de nem a legjobb.

Van benne Sodium Laureth Sulfat, alkohol, citromsav és parfüm is. Mind olyan összetevő, ami irritációt okozhat, az pedig hajhullással jár.


Javaslom a szilikon- és SLES/SLS-mentes samponokat.

Vannak teljesen bio samponszappanok is.


--

Nem látom, hogy végeztek volna nálad hormonvizsgálatot. Talán érdemes lenne.


[link]

2012. nov. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hormon vizsgálatom ennyiből állt, hogy pajzsmirigyemet megnézték,ami rendben volt...

hova menjek , ahol a többi hormonomat is meg tudják nézni?


torokgyulladásom természetesen volt már, egyszer streptococcusom is volt, arra kaptam anno antibiotikumot, ami szépen helyre hozta.... amúgy éppen most is bekaptam valami vírust, úgyhogy most is fáj,de semmi extra. nem vagyok sokat beteg különösebben. esetleg,ha tényleg a torkommal van baj, hova menjek, h kiderüljön és mik lehetek a problémák?megoldás?


köszi a válaszokat! és ezentúl fogok fésülködni akkor :)

2012. nov. 16. 17:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fül-orr-gégészet.

Megnézetni a manduláidat. Az is lehet ugyanúgy góc, mint a fognál lévő gyulladás.


Hormonvizsgálatra beutalót kaphatsz bőrgyógyásztól is (ha felkeresed a hajaddal).

Női-férfi nemi hormonok arányát nézik ilyenkor.

2012. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ugyanígy vagyok mint te

mindent megnéztek...és a végén kiderült, hogy PCOS+ inzulinrezisztencia miatt van

2012. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és ezt a PCOS+ inzulinrezisztenciát vérképből megmondják? házi orvos ad beutalót?
2012. nov. 17. 17:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jófej az orvosod, igen.

De egy endokrinológussal jobban jársz.


Töltsd ki ezt:

[link]


Több tünete van, mint a hajhullás.

2012. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
endokrinológus beutal terheléses vérvételre ami megmutatja az inzulinrezisztenciát
2012. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

három havi cukrot néztek, (éhgyomrit) az jó volt, plusz volt,hogy napközben is megmérte anyukám cukor mérő géppel,(ujjcsepp,vér) az is jó volt.

a tesztre ránéztem... na most én 160cm vagyok 44kg. nem vagyok szőrös...szóval nem hiszem,hogy ez lenne a baj...de azért hétfőn már megyek a dokihoz...

2012. nov. 17. 19:07
 10/14 A kérdező kommentje:
ujjhegy* csak már össze-vissza beszélek :)
2012. nov. 17. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!