Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dadogás? Mit lehet ellene tenni?

Dadogás? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit dadogok, nem vészesen, de engem idegesít és emiatt önbizalom hiányos is vagyok. Álatalába suliban jön elő feleléskor, vagy ha fel kell valamit olvasni. Ha elkezdek egy hosszabb szöveget olvasni pl. akkor az első szót nem tudom kimondani rendesen, utána már nincs ilyen gond.

Hogyan tudnám "leküzdeni" a dadogást? Valakinek van valami tippje?

18/f



2012. nov. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Sehogy, majd elmúlik.de komolyan. én nagyon dadogtam kicsi koromban, de annyira, hogy a logopédus nem is ajánlott rendes iskolába !! Azt mondta, nem lehet rajtam segíteni, és mégis elmúlt! 99%-ban! Úgyhogy ne add fel, fog az javulni! És kérj írásban feleltetést, ez jár a dadogóknak!!

2012. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
menj logopédushoz, ha még sulis vagy, ingyenes
2012. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mindenképpen menj el szakemberhez. A dadogást nem szabad "hanyagolni" Az első válaszoló nyílván szerencsés volt hogy elmúlt neki, de itt vagyok én, 3 éves korom óta dadogok, most 19 vagyok. Nem múlt el, pedig pár szakember mondta hogy el fog. Egy dolgot tudok tanácsolni: Nagyon jól válaszd meg hogy kihez mész el.
2012. nov. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oks, köszi mindenkinek
2012. nov. 22. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!