Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy "senki"...

Miért van az, hogy "senki" nem szokott mostanában wc használat után kezet mosni?

Figyelt kérdés

Általános iskolába járok, és mindig elszörnyedve látom, hogy senki, de tényleg, senki nem szokott kezet mosni. Elsősöktől a nyolcadikosokig senki. Bár, nagyon ritkán látok olyat, hogy bevizezik a kezüket, "kézmosás" néven, és kisétálnak.

Nem értem, hogy ők miért nem fogják fel, hogy ez milyen undorító? Ennyire nem érdekli őket a higiénia?

13/l



2012. nov. 21. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én csak ritkán látok ilyesmit, amikor általános iskolába jártam, akkor is többnyire mindenki kezet mosott. Engem is zavar, pláne, ha ugyanazokat a tárgyakat használjuk vagy egy-egy feladat kapcsán érintkeznem kellene olyan emberrel, aki nem mosott kezet a mosdóban.

Azt,hogy miért van ez így, sajnos nem tudom, de valóban undorító.


21/L

2012. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Sajna a nyilvános wc használat alapból undi. Ha belegondolsz az előtted lévő koszos kézzel megfogta a csapot, ahogy te is, szóval kézmosàs után mikor elzárod, ugyanúgy kerülhet rád baci. Ilyen helyeken mindenhez csak zsepin keresztül szabad hozzányúlni. Csap, kilincs stb. Csak így garantàlhatod, hogy higiénikus legyen a dolog.
2012. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Második! igazad van, de szerintem azt nem lehet elvárni, hogy semmi baci ne kerüljön ránk. Kilincs ajtót nem kell fogdosnom, mert vagy a cipőmmel kilököm az ajtót, vagy egy kicsit megtolom (nem szokott zárva lenni). A csapot meg... hát, azt tényleg el kell zárnom, de inkább elzárom, bár ez sem jellemző sokakra...
2012. nov. 21. 16:15
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Kislány vagy még, majd később rájössz, hogy nem kell ilyeneken fennakadni. A pénzt is megfogod, igaz? Tudod hányan, milyen kézzel fogták azt meg előtted? Egyik az orrát túrta, a másik beteg volt, a harmadik a seggét vakarta és így tovább...
2012. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, megfogom a pénzt,de mielőtt ennék, vagy amikor haza érek, az az első dolgom, hogy kezet mosok. És én szerintem ez a hozzáállásom nem azért van, mert "kislány vagyok még".
2012. nov. 21. 16:39
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem azért vagy kislány, mert kezet mosol. Hanem azért, mert ezt a kérdést feltetted. Tudod mennyi undorító, nem éppen higiéniás dolog van a világon?
2012. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, hogy valaki nem mos kezet wc használat után, vagy esetleg evés előtt. Én tartok magamnál kézfertőtlenítőt, így amikor beérek suliba, használom (két busszal utazok reggel). Tudom, utána ugyanúgy megfogom a padot, székeket stb., de a tudat jó, hogy én megpróbáltam tiszta kezeket varázsolni. :)

Egyébként ismerősöm wc használat után nem mos kezet, de a táskájában mindig lapul kéztörlő vagy kézfertőtlenítő. Ő még általában a fülkében használja őket, kifelé menet pedig zsepivel vagy a törlőkendővel fogja meg a kilincset.

2012. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
16:43-as: Igen, tudom, hogy mennyi undorító dolog van még a világon, de nem értem, hogy legalább a 7-8 éves lányoknak miért nem mondják el, hogy fontos lenne kezet mosni. Főleg, hogy sokan nagy wc-znek a suliban, az alsósok közül...
2012. nov. 21. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Ne fogadj el ételt és italt attól, akiről tudod, hogy wc-zés után nem mos kezet. :)
2012. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam, bár fúrcsálnám is, ha csak úgy osztogatnák nekem a kaját :D
2012. nov. 22. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!