Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért illegális az ayahuasca,...

Zsizsik666 kérdése:

Miért illegális az ayahuasca, mikor még soha senki nem halt meg tőle, még soha senkinek nem lett baja tőle?

Figyelt kérdés

Szerintem simán lehetne legális, külföldről behoznák a növényeket és lehetne venni vagy csinálni főzetet.

Az alkohol miatt mennek tönkre családok, meg májak, azt kéne jobban tiltani. Ez meg természetes, és veszélytelen, és jó pénz lenne belőle az államnak, senki sem menne tönkre tőle, legalábbis én vennék drágán is.



#költöznöm
2012. nov. 14. 16:02
1 2
 1/12 shoona:D ***** válasza:

érzed hol a hangsúly???

a MÉG szócskán

2012. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ugyan! Nem a mai társadalmom kezdte el alkalmazni! Több ezer éve használják, ember!

Ellenben az alkoholtól már meghaltak! Sőt, haljon meg igya le magát, ha annyira akar, de közben ne tegye tönkre a környezetét. Miért a veszélytelen dolgokat tiltják be?

ennyi erővel tiltsák akkor be a közlekedést is, meg a zsírszalonnát, mert meghalhatsz az élet minden helyzetében, s azélet minden dolgától, max. közvetve!

2012. nov. 14. 18:17
 3/12 shoona:D ***** válasza:
0%

nyilván jó okuk van rá h eltiltották

poénból sztem nem szórakoznak ezzel

2012. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem semmilyen alapvető okuk nincs rá.
2012. nov. 14. 18:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Lennének ilyen tripközpontok, ahol vehetnél havi 1 jegyet, s mehetnél oda csoportosan is, vagy kapnál sámánt, hogy vezesse az egészet. Esetleg csoportot is, ha annyira magányos lennél. S így nem tudnád odaadni a havi ayahuasca jegyet másnak, vagy eladni, mert be lenne jegyezve, mondjuk mennyit fogyaszthatsz, így az sem lenne, hogy egyesek nem tudják kontrollálni!
2012. nov. 14. 18:59
 6/12 Gwynt válasza:
100%

Azért, mert bármi ami tönkretesz, butit, gyengit, bénit az legális.

Ami segiti a szellemi utat, és segiti a tudatosodási folyamatokat legyen az bármi, tiltott.


Senki sem akarja hogy az emberek rájöjjenek mit tesznek velük. Márpedig ha mély, valós tapasztalatokat szerzel, elkerülhetetlenül felébredsz, és nagyon berágsz.


Ezért

2012. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Márkkkk ***** válasza:
66%
Eleve beteg az olyan (ilyen) rendszer, ahol valaki megtilthat olyasmit, amit egy másik ember magával tesz. Betartatnak veled egy szerződést (annak minden módosításával együtt), amit nem írtál alá. Igyon ayahuascát minden köztisztségviselő.
2012. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6 igazad van szerintem, amúgy én semmiképpen sem fogom kihagyni, nem érdekel milyen áron, de szerzek, ha el kell utaznom, elutazok, és úgy.
2012. nov. 17. 22:31
 9/12 Gwynt válasza:

A másik érdekesség hogy nem Magyarországi felsőbb döntés miatt tiltják ennyire a medicint, ez E.U. szabályzás.

Spanyolországban jelenleg szintle lehetetlen medicint késziteni, Németország, Belgium,Olaszország,Szerbia,Franciaország stb, mindenhol ekkora gond van ezzel.

Ahol meg legális nehogy azt higgyétek hogy kolbászból van a kerités, Hollandiában hiába van egy csomó minden, mégsem tudnak bánni ezzel a lehetőséggel, és drogként próbálják kezelni.

Igen el lehet utazni Peruba, stb hogy a kulturális kontextusával együtt lépjen kapcsolatba az ember ezzel a gyógyitó főzettel, de elég ha europában körülnéztek, még mindig vannak itt Shipibok turnén stb. Ha valaki valóban akar tenni magáért ezen a módon akkor megtalála az utat hozzá.

A gond inkább az hogy sokan egyáltalán nem gondolják komolyan ezt ahogy a többi medicinnel is visszaélnek, (gomba,pedro,egyebek)Ez pedig komolyan visszaüt ha hazugságot talál benned az aya és már nem tudsz visszalépni. Ha bárkinek komoly szándéka volna viszont, javaslom olvasson, és nézzen igen mélyen magába mi az amit gyógyitani szeretne és lássa hogy valóban akar-e változtatni vagy csak szórakozni akar.

2012. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem ugyan az van vele mint a fűvel, a használók között terjed szájról szájra, hogy még soha senki nem halt bele, nincsenek mellékhatásai, stb stb... de lehet hogy a valóság teljesen más...

én is sokáig a marihuána élharcosa voltam, rengeteg embert rászoktattam, terjesztettem, hogy nincs dokumentált haláleset, nincs mellékhatása, nem okoz semmi rosszat, mára pedig 3 féle gyógyszert kell szednem, a paranoid skizofréniámra, hogy a valóságban tudjak maradni...

2013. jan. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!