Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha vese beteg vagyok, és...

Ha vese beteg vagyok, és anyai ágon volt már trombózis, vajon szedhetek-e fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Egyszer begyulladt a vesém 9 éve, 40 fok fölött volt a lázam, azóta nem tért vissza a betegség, de a doki szerint már vese beteg vagyok, mert bármikor visszatérhet, kiújulhat.

Nagymamámnak volt trombózisa. Ezen kívül a fejem szokott fájni, migrénes vagyok és a vérnyomásom a normál és a magas határán van általában 134-140/90-102 között mozog.

Ilyen háttérrel szedhetek-e fogamzásgátlót?


Azért tőletek kérdezem, mert a magán dokimhoz most nincs pénzem, se időm elmenni. Az SZTK futószalagos vizsgálójában, pedig nem tájékoztatnak semmiről. Legutóbb elém rakták a fogamzásgátlók listáját, hogy válasszak. Semmit nem kérdezett.

De én nagyon félek a teherbeeséstől, van már egy lányom, aki tervezett baba volt és imádom, de ma virradóra is azt álmodtam, hogy 26 hetes terhes vagyok és ki vert a víz annyira féltem és nem akartam.

Valami megoldást kell találnom erre a problémára.


2012. nov. 22. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de jelenleg nem fogad kérdéseket a nőgyógyász.
2012. nov. 22. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos találnál olyat, aki felírja, de jószándékból mondom, hogy felejtsd el.

Szerintem jóvan nagyobb az esélyed arra, hogy bajod lesz tőle, mint arra hogy nem.

Lehet más módon is megbízhatóan védekezni.

2012. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, lehet önmegtartóztatással.

Egyébként én sem akarom mindenáron szedni, de nem tudom mi mással lehetne még védekezni.

2012. nov. 22. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl. óvszerrel.
2012. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erre itt senki nem fog tudni válaszolni neked. De őszintén: ha itt mi laikusok azt mondanánk, hogy szedhetsz, akkor megkockáztatnád, hogy belehalsz? Megbízol annyira az itt írogató vadidegen emberekben, hogy felteszed rá az életedet és megkockáztatod, hogy a kislányod félárván marad?


Ezek a lehetőségeid vannak:


1. vagy megvárod, ameddig az online orvos elérhető lesz.( bár feltételezem ő sem fog erre konkrét választ adni)

2. elmész a SZTK-s rendelésre és konkrétan megkérdezed. Ha elmondod a problémádat, a kórelőzményt, akkor biztosan ott is fognak válaszolni, esetleg továbbküldenek még néhány vizsgálatra.

3. megvárod, hogy lesz annyi pénzed, hogy elmenj a magánorvosodhoz.

2012. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Óvszerrel nem. Az nagyon kockázatos.

Akkor marad az önmegtartóztatás. Köszönöm az érdemi válaszokat.

(Nem arra vártam volna, hogy valaki itt biztosan állítsa, hogy igen szedhetek, de azt sem mondta itt senki, hogy nem. Az sztk-ba nem fognak megvizsgálni, terhesen a 18. hétig jártam oda, és akkor sem foglalkoztak velem, pedig mentem oda súlyos felfázással, de senkit sem érdekelt, hogy várhatom el, hogy egy ilyenre majd választ adnak.)

2012. nov. 22. 11:08
 8/10 anonim ***** válasza:

"Óvszerrel nem. Az nagyon kockázatos. "

Mi lenne benne a kockázatos? Ha nem szakad ki, akkor tökéletesen véd.

Nekem 7 év alatt egyetlen egy darabot sem sikerült elszaggatnom. Nem ismerek olyat, aki óvszer mellett esett volna teherbe.

De ha annyira parázol, még mindig lehet kombinálni pharmatexszel pl.

De ha neked a szexmentes élet jobban bejön, akkor ne szexelj.

2012. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen háttérrel szedhetek-e fogamzásgátlót?" - Ha nem igen vagy nem választ vártál, akkor miért így tetted fel a kérdést?


Hogyan védekezhetsz hormonmentesen? Parancsolj:


[link]



Megjegyzem, ha odamész az SZTK-ba és felsorolod a panaszaidat, akkor igenis fognak választ adni, csak nem szabad olyan bákásznak lenni, hogy nem nyitod ki a szádat.

2012. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ne bízz sem az sztk-ban, sem a nőgyógyászokban 100% ig! ez az amit már megtanultam. teljesen egyértelműen és biztosan mondom neked hogy nem szedhetsz fogamzásgátlót. iszonyat rizikós. nekem volt trombózisom két éve fogamzàsgátlótól. akkor màr 5 éve szedtem. elsőként Meliane nevűt, majd attól három év szedés után egyszer csak iszonyatos migrénem lett. mivel volt egy többéves stabil kapcsolatom, annyit tettem h tartottam három hónap szünetet majd váltottam egy másikra (már ettől is lelkiismeretfurdalásom volt hogy a barátomnak ezt a három hónapot át kell vészelnie ÉN SZERELMES IDIÓTA!:(() megjegyzem, a nőgyógyászom egy szóval sem említette hogy esetleg hagyni kellene a francba ezt a sz*rt..mindegyik pénzt kap a felírásért szóval ne légy naiv! három évre rá annyira telítődött a szervezetemben h olyan trombózist kaptam tüdőembóliával együtt hogy majdnem ott maradtam.. és ki vállalja ezért a felelősséget? SENKI. széttárják a karjukat h "de hát a betegtájékoztatóban benne szerepel a kockázat" a legtöbben nem épülnek fel a mélyvénás trombózisból teljesen. 26/N
2012. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!