Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fekete és fehér üröm tényleg...

A fekete és fehér üröm tényleg pszichoaktív hatású?

Figyelt kérdés
próbálta már valaki?

2012. nov. 23. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A fekete üröm nem pszichoaktív. Alvás előtt megittam fél liter főzetet belőle. Elég fura éjszakám volt. Furcsa álmok, aztán párszor felébredtem és mikor próbáltam visszaaludni szólt valami zene és arra gondoltam de jó erre a zenére aludni, de a valóságban nem szólt semmi fajta zene. És volt egy furcsa testenkívüli élményem is. Habár ez nem feltétlenül a növénynek köszönhető.
2012. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

Nem az. Ez a mítosz úgy született, hogy az abszintot egy áltudományos hadjárat során a kora XX. században méregként (nem drogként!) betiltották, majd sokkal később, 1975-ben egy tanulmány magyarázatot akart adni az akkoriban még megoldatlan abszintkérdésre, és feltételezte, hogy a fehér ürömben található tujon úgy hat, mint a THC (ami a füves cigiben van:). Ez nagy szenzációként terjedt el, majd a 90-es években megbukott, de – mint az illúzióromboló dolgok általában – ez már nem vált köztudottá.


A fekete ürmöt tényleg ismerik „álomfűként”, számomra annyi hatása van, hogy ha lefekvés előtt iszom a teáját, akkor reggel emlékszem tőle az álmaimra.

2012. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!