Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni. Milyen...

Nem tudok aludni. Milyen hatásos módszeretek van?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok lány kb fél éve küszködök azzal hogy nem tudok elaludni van úgy hogy lefekszek 10 kor és fél kettőkor még mindig forgolódok az ágyban. nem fogyasztok szénsavas üdítőket kávét,alkoholt,nem szedek gyógyszereket sem. reggel szeretnék normális időben kelni ne aludni 11 ig mert akkor el megy az egész napom. annyira reménytelennek érzem a helyzetem. midig felhúzom az órát 7 re pedig szünet van , de ha nem tenném 3 ig fenn lennék. mindennap járok futni (4 km)tehát kellőképp lefárasztom magam . 5 kor eszek utoljára tehát ez sem lehet gond:(

szerintetek mit tegyek hogy el tudjak aludni!

kérlek segíts ha tudsz!


2009. aug. 16. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ebben a dologban szenvedek.Az ilyen emberek a bagoly típusok.Nekem akkor volt jobb elaludni,mikor dolgoztam és fél négykor kelnem kellett.Próbálj meg reggel korán kelni huzamosabb ideig.Más tanácsot nem tudok mondani,remélem valaki tud.
2009. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. velem is ez volt. bár úgy kezdődött hogy éjjel 2 - 3 körül felébredtem 6 körül elaludtam 7kor keltem és suli.Utána jött az az időszak hogy 2-3ig voltam fenn, és jelenleg tombol a mormota időszakom XD 12 órákat tudnék aludni :) és nekem ez az egész folyamat 14 évesen kezdődött és most 21 vagyok...de nálam ezt rájöttem lelki gondok okozták.de semmi sem hatott.de nagyon sokat olvastam abban az időszakban mert az kellőképpen lefárasztotta a szemeimet, és valamivel könnyebb volt elalaudni, de nem mondom hogy egyszerűen ment
2009. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a Valeriána drazsé segít elaludni, recept nélkül kapható a gyógyszertárakban és mivel gyógynövényből készült, nincs mellékhatása és nem szoksz hozzá. nekem bevált, de azért beszélj a gyógyszerésszel, mennyit vehetsz be
2009. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy gyógynövény-bogyó vált be, amikor már azon stresszeltem, hogy nem tudok elaludni, pedig fáradt voltam, mint a dög, és reggel korán kellett kelnem. Wörishofeni Nervenpflege nyugtató tabletta a neve. Pár dolgot bemásolok a tájékoztatójából, olvasd el, hogy rád vonatkozik-e.


"Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását több évtizedes felhasználási tapasztalat igazolja. A tabletta növényi eredetű összetevőinek feszültségoldó, nyugtató, belső nyugalmat és kiegyensúlyozottságot adó, és könnyebb elalvást biztosító hatásait a felhasználói megfigyelések és a tudományos irodalom is igazolja.


Mit tartalmaz a tabletta?

Egy tabletta tartalmaz: 58,24 mg macskagyökér (Valeriana radix), 43,69 mg komlótoboz (Strobuli lupuli), 14,56 mg orbáncfű (hyperici herba), 14,56 mg citromfűlevél (Melissae folium)m 13,83 mg cickafarkfű (Millefolii herba), 7,28 mg fagyöngy (Visci albi) porított formában.


Mit tartalmaz még a tabletta?

A tabletta egyéb összetevői: -hatásfokozók: libapimpófű virágzó ágvég, feketerekettye és keserű narancs epikarpium és mezokarpium porított formában.


-tablettázási segédanyagok: kalcium-sztearát, mikrokristályos cellulóz, kolloid szilícium-dioxid.


Mikor ajánlott a Nervenpflege szedése?

Ha Ön nyugtalan, belső feszültséget érez és ideges, ill. ha elalvási problémákkal küszködik nyugtalansága miatt.


Mikor nem szabad a Nervenpflege-t szednie?

Ne szedje a tablettát, ha egyéni túlérzékeny (allergia) az összetevők valamelyikére vagy fényérzékenysége van.

Mit kell tudnia a szedés megkezdése előtt?

Tudnia kell orvosolandó problémái eredetéről. Amennyiben úgy érzi, hogy a feszültséget, a nyugtalanságot nem a mindennapi problémák okozzák, forduljon orvoshoz.


Hogyan és mikor kell a Nervenpflege-t bevenni?

- ideges feszült állapotokban kúraszerűen

- könnyebb elalvás: lefekvés előtt fél-egy órával javasolt a bevétele


Napi ajánlott adag?

- ideges, feszült állapotban naponta 3 x 1-3 tabletta.

- elalvás megkönnyítéséhez este 3 tabletta


Előfordulhat-e mellékhatás a Nervenpflege alkalmazása során?

Erre vonatkozó adatok nem ismertek. Ha nem várt hatást észlel, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.


Mennyi ideig szedhető a Nervenpflege?

Kúraszerűen alkalmazva 2-3 héten át ajánlott szedni."


A teljes leírást itt olvashatod: [link]


Nekem ez bevált, csak gyógynövények vannak benne. Ha a leírás illik rád, próbáld ki nyugodtan. 27/L

2009. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem is ugyanaz a problémám mint a kérdezőnek. 14-15 éves korom óta tart. Lefeküdtem este 10-kor és hajnali 3-ig csak forgolódtam, de akkor még tudtam mélyen aludni. Mára 20 éves koromra átalakult az egész olyanná, hogy elalszok, de csak nagyon felszínesen. Viszont néha 1 évben 1x előfordul a csoda és tudok aludni 1 jó pihentetőt. Ahogy eddig észrevettem minden bizonnyal pszichés eredetű lehet nálam ez az alvászavar, csak sajnos nem tudom, hogy mi válthatta ki, mert anno, amikor elkezdődött semmi olyan dolog nem történt velem, ami miatt ilyen előjöhetett volna nálam.

ui.:voltam neurológián és kaptam gyógyszert, de semmi hatása nem volt :(

2011. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!