Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a bajom? Valakinek volt-e...

Mi a bajom? Valakinek volt-e már ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
ősszel elkezd fájni a gyomrom,hányingerem van,nem tudok enni,fogyok(súlyom 10%-t),gyenge vagyok..mind ez tart áprilisig kb.voltam tükrözésen,szedek savlekötőt napi 2-t,de csak enyhít és továbbra is fogyok.Van akinek hasonló problémája van és kigyógyult belőle?teljesen panaszmentessé tudta tenni magát?
2012. nov. 28. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán ősszel magváltozik az étrended, lehet hogy kevesebb zöldséget, gyümölcsöt eszel ezekben a hónapokban, vagy több meleg, zsíros ételt fogyasztasz és ez ne jó, ezen kellene elgondolkoznod mert ez lehet az oka.Esetleg az, ha mozgáshiányosabb ilyenkor az életed, mert a mozgás is hatással van az emésztésre.
2012. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly nyáron volt iszonyú gyomorégésem, hányingerem, gyomorszáji fájdalmam, 3 hét alatt 10 kg-ot fogytam, leleteim rendben voltak, protonpumpa gátlót szedtem 3-4 hónapig, eleinte reggel és este, majd napi egyet, 1 hónap után abbahagytam, akkor 2-3 napig újra előjött a gyomorégés, majd elmúlt. Igyekszem kerülni a savat okozó dolgokat, súlyomat visszaszedtem napig ötszöri étkezéssel.
2012. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze ha továbbra is fogísz és a gyógyszer sem használ, akkor szerintem kellenének még kivizsgálások, nem tudom miken voltál még a tükrözésen kívül.
2012. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tükrözésen kívül semmin se voltam,azon az derült ki hogy sok a savam is,refluxom is van.Szerintem nem köthetem össze a mozgás szegény életmóddal.

Étkezés,hát nem tudom nyáron talán sokszor kevesebbet is eszek és úgy is hízok.

Én is 1-2 hét alatt ledobok 4-5 kg-t.

Már évek óta ez van,több savlekötő gyógyszert szedtem.

viszont nyári hónapokban nem szedek soha semmilyen gyógyszert mégis szinte teljesen jól vagyok.

remélem mindent érthetően írok.

köszönöm az eddigi válaszokat

2012. nov. 28. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyomorfekélyről olvastam, hogy ősszel és tavasszal szokott kiújulni, lehet, hogy a refluxnál is ez van?


Háziorvos nem küldött vérkép vizsgálatra és hasi ultrahangra, nem ártana ezeket is elvégezni.

2012. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

vérvételre megyek hamarosan

hasi ultrahangot is említette,ez mennyibe kerülhet maszeknál?

vagy a támogatottra mikorra szoktak időpontot adni?nem kellenek hónapok?

2012. nov. 28. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Iskolába jársz? Mennyire nehéz / mennyire szereted? Szüleid mennyire teljesítményorientáltak (lecsesznek, ha rossz jegyet kapsz?)

Amiket leírtál, simán lehetnek a stressz tünetei. Savlekötő nemigen fog segíteni rajta, ezek pszichikai dolgok. Sulipszichológus, ilyesmi van? Ő rendbe tudja tenni ezeket a fejedben.

2012. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van ahol elég sokat kell várni ultrahangra, én 10 ezret fizettem, de láttam 5 ezerért is.
2012. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem járok iskolába már.és szerintem nincs összefüggésben ilyesmivel.tavasztól őszig jobban vagyok.mondhatni teljesen jól.hízok is vissza szépen...
2012. nov. 29. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!