Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már vkinek ilyen? Fehér...

Volt már vkinek ilyen? Fehér "golyók" a torokban (mandulán), mely idővel leválik a faláról!

Figyelt kérdés

[link]


Mi lehet ez? Olyan állaga van és úgy is néz ki mint egy kisdarab nokedli, csak a szaga rettenetes.


2012. nov. 28. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tüszős mandulagyulladás?
2012. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, kis kráterek voltak a mandulámon, abban termelődtek ezek. Sok, durva mandulagyulladás eredménye. Nekem azóta kivették a mandulámat.


Menj el a fül-orr-gégészetre. Gondolom, gyulladtan nem lehet kivenni, előbb a gyulladást kell levinni, aztán vértesztek stb, és kidobják. Nem durva, 1-2 nap kórház.

2012. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
na de az kijön? kijön a számból a tüsző? rengetegszer volt már ilyen, néha nem is látom ill. érzem h van, csak annyi történik h krákogásnál kirepül vmi a számból
2012. nov. 28. 20:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mandulakőnek hívják, ez összesűrűsödött gennycsomó, a mandula termeli. A mandula krónikus gyulladása az oka. Itt is már sokszor lett tárgyalva, olvasgass:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=mandulak%F5&..

2012. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

sztem tüszös mandulagyulladásod lesz.

ez az ,jól ismerem sajna.

2012. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
uhh nekem egy időben nagyon nagyon sok jött ki, nagyon büdös! Egy idő után elmúlt, eleinte sok jött, de most már nincs is, néha-néha. Nekem azt mondták (orvosok) h ez részben normális, de ha már nagyon sok akkor az nem normális! Ellene max. azt tudod tenni, h öblögeted a szád szájöblögető lötyivel, akkor legalább nem lesz olyan erős szaga. :DD
2012. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ok köszönöm!
2012. nov. 28. 20:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Krónikus mandulagyulladásnál van ilyen. A korábban többször beteg mandulában ilyen kis járatok, mélyedések keletkeznek. Ezek mélyén baktériumokból, levált nyálkahártya törmelékből és egy kis gennyből detritus jön létre, ami időnként a felszínre kerül és kiürül. Igen nagyon büdös szájszagot okoz

valamint újabb fertőzés esetén sokkal több lesz. Megoldása a mandulaműtét.

2012. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, emiatt vették ki a mandulámat, azt mondta a doki hogy elég durván nézett ki. Mióta nincs mandulám, panaszom sincs, és a torkom se szokott fájni.
2012. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Sajna én is így vagyok. Nekem még soha nem volt mandulagyulladásom, és mégis. Legutóbb nembírtam felköhögni, mindig lenyeltem. Majd hol a torkom egyikfelén, hol a mádikfelén jelentkezett, aztán ma nagy nagy nehezen kijött. Azaz kivettem. Látom, régi kérdés. Azóta jobb? Vagy kivették a manduládat? :)
2014. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!