Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg a vércsopo...

Honnan tudhatom meg a vércsoportom?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek pár napon belül vér kellene, de nem vagyok biztos benne, hogy jól emlékszem-e a sajátomra. Mivel nem nullás ez biztos, így fontos. Egyszer már adtam vért, de ott nem kaptam papírt, az egészségügyi papírjaimon meg sehová nem írták fel. Ha felhívom a házi orvosom tudhatja?

2012. nov. 28. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem volt műtéted, akkor nem tudja.
2012. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És bárhonnan máshonnan megtudhatom?
2012. nov. 28. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ez ilyen irányított véradás lenne (vagyis konkrétan az ismerősödnek akarod adni), akkor bemész oda, ahol műteni fogják, és ott megnézik. Állítólag van, akinek rajta van a születéskori kórházi papírján is, kérd el szüleidtől, hátha.
2012. nov. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha elmész vért adni, ott megmondják (sőt még egy kis füzetecskét is kapsz, amire rá lesz írva).

Egyébként csak műtétek előtt határozzák meg.

2012. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amikor adtam vért nem adtak kis könyvet. A szüleim meg nem élnek és a legtöbb papíromat utólag szereztem be és még folyamatban van a dolog mert most kellett egy jó pár. Akkor odamegyek max. másnak adják a véremet...

Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 28. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!