Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg lehet halni ha nem alszom?

Meg lehet halni ha nem alszom?

Figyelt kérdés
Arra értem hogy mennyit bír ki az emberi szervezet alvás nélkül? PL: 4napot nem alszik valaki az meghal?

2012. nov. 29. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

4 naptól nem hiszem, bár ha fizikailag terheled magad akkor lehetséges.

De amúgy igen, meg lehet halni ha sokáig nem alszol.

2012. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem :) ..én alszom rendesen csak van egy spanom aki már nem aludt 2napja és még mindig fentvan mert kockul
2012. nov. 29. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
meg bizony. az egyik leghatékonyabb módszer, ha 24 órán át ébren tartják az illetőt majd 10 percet alhat és megint 24 óra ébrenlét. ez a 10 perc pont nem elég arra hogy igazi mély álomba merülj, így ezzel a módszerrel könnyedén meghalhat akárki.
2012. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én például 4 napig csak napi 1-2 órát aludtam, betegség meg idegesség miatt.
2012. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
5 vagy 6 napig nem aludtam és még élek.
2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nyáron a foci VB miatt egy kínai férfi 11 napig nem aludt, mert nappal dolgozott, éjjel nézte a focit. Aztán a 11. nap lefeküdt szundítani, és többé nem kelt fel.
2012. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Egyébként olvastam, hogy alvás nélkül kevesebb ideig lehet bírni, mint evés nélkül.
2012. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az alvás hiánytól nem lehet meghalni. Én is nagyon keveset alszok mivel nincsen semmi dolgom nincs munkám és iskolába se kell járnom mivel végeztem majd csak jöövőre szakma tanulás addig itthon vagyok. Mivel nem tudom így leterhelni magam semmivel ezért keveset alszok mivel nem tudok aludni, Deolyan nincs hogy valaki egyáltakán nem alszik, ha akarsz ha nem összesel ha nem alszol. Pár napon belül. Aki írta hogy meghalt az a kínai férfi azt én nem hiszem el, de ha mégis akkor szerintem valamilyen betegsége volt. Biztos ő is aludt foci meccs nézése közben csak nem tudott róla.D:D
2012. dec. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%

kedves 8-as!

igenis meg lehet halni az alváshiánytól. az, hogy valaki kevesebbet alszik az egészségesnél, nyilván nem vonatkozik ide. viszont ha egyáltalán nem alszik, akkor a szervezet nagyon hamar felmondja a szolgálatot. alvás nélkül kb. annyit bír ki az ember, mint víz nélkül. ez normális, egészséges ember esetében kb. 3 nap. ezt Kínában használták is kivégzési módszerként. elég kegyetlen...

2013. jan. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 WYSITAS válasza:
0%
miért nem fogja fel senki ha nem alszol egy nap akkor holnap fáradt leszel ennyi és utána ha második nap nem alszol fáradtabb leszel és igy megy csak már ha nem alszol sok estét akkor egyszer aludni fogsz amúgyis mert nem bírod ki alvás nélkül és ha nem alszol el akkor se akkor olyan anyagok szabadulnak fel a testedben amik segítenek az életbe maradásba és az agyad #miután nincs hatásuk az testben felszabadult anyagok akkor az agyad kikapcsol és kb 24 órán át alszol és fel kelsz friss leszel és ennyi [EZ IGAZ A mamám már átélte]
2017. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!