Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételből kimutatott jódhián...

Vérvételből kimutatott jódhiányom van, de eredetileg a pajzsmirigyem miatt küldtek el. Az orvos szerint semmi köze hozzá. Bővebben lent?

Figyelt kérdés
nem szoktam orvosok szavát kétségbe vonni, de most mégis... pajzsmirigyem tapinthatóan nagyobb, ezért küldtek vérvételre. majd mikor visszamentem az eredményekért az orvoshoz, azt mondta a pajzsmirigyemmel semmi gond, csak jódhiányom van. gyógyszert sem írt fel, semmi. szóval a kérdés, hogy valóban semmi köze a jódhiánynak a pajzsmirígyhez, mert úgy tudom az termeli?
2012. dec. 2. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Van köze hozzá. Jód kell a pajzsmirigy működéséhez. Nem a pajzsmirigy termeli a jódot, hanem azt kívülről kell bevinni.

Jódhiányos strúma : alacsony jód miatt kevés hormont termel a megnagyobbodott pajzsmirigy. Ezt takarja.

Azonban a laborban valószínűleg jó volt a TSH eredmény, ami azt igazolja, hogy a pajzsmirigy még jól működik.

2012. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jódozott sót használsz? Amúgy kérj beutalót endokrinológushoz, ahogy az első is leírta, van köze hozzá, az elegendő jódbevitel fontos a pajzsmirigy egészségs működéséhez.
2012. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen, jódozott sót. köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 2. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!