Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vagdosástól van az, hogy az...

A vagdosástól van az, hogy az egész karom fáj?

Figyelt kérdés

Nem a vágás, hanem úgy alatta/körülötte, vagy nem tudom hogy mondjam. Szóval nem olyan érzés, mint a seb, amikor fáj.. Lehet ez rossz vérellátás, vagy ilyesmi ettől? Lehet hülyeséget mondtam, nem értek hozzá. De a karommal nem lesz baj, ugye? A felületi sérüléseken kívül.

És. Hülyeség, amit csinálok, tudom. De mikor olyanom van, akkor "elborul" az agyam, nem gondolkozom, és csak csinálom, szóval nem lehet azt mondani, hogy fúdekönnyű, egyszerűen csak nem csinálod, és kész. De légyszíves csak a kérdésemre válaszoljatok!


2012. dec. 2. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondolom begyulladt. Nem kellene ilyennel szórakozni...
2012. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg igen. tedd a kezed kissé a seb fölé és ha hő kisugárzását érzed, fordulj orvoshoz. Tudom fognak fura szemmel nézni (az emberek többsége nem érti) de jobb mint elfertőződni hagyni a tested. Másik tipp, és most nem az hogy "Állj le" mert nem oly könnyű az. Vegyél körömvirág kenőcsöt a patikában és azzal kend a sebeket. 1. nem hagynak olyan nagy heget 2. fertőzés ellen is jó. - egy másik dolog, fordulj pszichológushoz! ezt komolyan gondolom nekem sokat segített, bár az az érzésem túl későn fordultam hozzá, bár hamarabb tettem volna! Ha öngyilkos késztetésed is van, különösen nem jó egyedül küzdeni. Írhatsz nekem is, ha szeretnél beszélni!
2012. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Összehasonlítottam a két karom hőmérsékletét, és a sebes sokkal melegebb!:o

Köszönöm a tanácsot, fogok venni mindenképpen.

Azt nem tudom, hogy hogy mehetnék el pszichológushoz, mikor a szüleimnek sose mondanám el, mert főleg ők az ok, amiért elkezdtem csinálni..:/

2012. dec. 3. 21:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Mikor csináltad a sebeket, mennyire frissek? Az egész alkarod tele van sebekkel? Én négy évig csináltam, most próbálok valahogy szabadulni tőle, és mikor sebes volt a karom, nekem is mindig melegebb volt, folyton kenegettem, és be is kötöttem. Kend be sokat krémmel, és ha a melegség, és a fájdalom nem múlik el, akkor fordulj orvoshoz. És igen, pszichológus sem ártana..Keress rá a neten, például az Eszter alapítványra, ott van ingyenes, Tb-s pszichológus, bár nem tudom hány éves vagy..Mert ott az a gond, ha nem vagy 18, akkor szülő beleegyezése is kell. Ha nem akarod, hogy a szüleid megtudják, akkor keresd fel az iskolapszichológust. Vagy, ha gondolod, és nem tudod sehogy másképp megoldani, nekem van egy ismerősöm, sok embert ismer, tőle meg tudom kérdezni, hogy tud-e ajánlani valamit. Én is tudok segíteni, ha gondolod írj privátot. :) Fel a fejjel. :)
2012. dec. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem kell tudniuk róla hogy elmész pszichiológushoz. de hidd el a vágásnak vannak nagyon kellemetlen vonzatai amik később jelentkeznek :(
2012. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, kifejtenéd pontosan mire gondolsz? Érdekel.
2012. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy tényleg érdekel e vagy csak iróniából, de elmondom.


1. hosszútávon nagyon megterheli a kezed. én is csináltam évekig és azóta zsibbad a bal karom, egyre erőtlenebb lett, és a két középső ujjam nagyon nehézkesen mozog az inak folytonos sértése miatt. én azért vágtam, mert öngyilkossági kényszerem van és a vágásban "biztonságos keretek közt". Ám a vágás is olyanná válik mint a drog, és mindig több kell, mélyebb, hosszabb, még végül semmit sem tudsz érezni, aztán vágsz egy olyat, hogy sokkos állapotba kerülsz. Másrészt a nyári állandó pulóver sem épp egészséges. pl ezek is a kedvezőtlen hatások

2012. dec. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kimaradt: biztonságos keretek közt vezethettem le*
2012. dec. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem. Amúgy komolyan kérdeztem, nem iróniából. És köszönöm, hogy leírtad. :) Sajnos ezeket a mellékhatásokat, én is tapasztaltam..
2012. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor kérlek ne haragudj, de annyi r.hadt cinikus szemétkedő ember van, hogy már paranoid vagyok :)
2012. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!