Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktátok bevenni a...

Ti hogyan szoktátok bevenni a gyógyszert ( amelyiket nem lehet szétrágni, vagy széttörni)?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsa kérdés, de én egyszerűen nem tudom lenyelni, még sok folyadékkal sem a gyógyszert. Nagyon kicsi, de hiába, rengeteget szenvedek. :(.

Nem tudtok valamilyen hatásos módszert, amivel le tudnám nyelni? Vagy nekem kell ráérezni?

13/l



2012. dec. 3. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Beveszem és gyors leöblítem egy nagy korty vízzel. Nem tudom mi nehéz ezen. Vízben nem is érezni, hogy ott a gyógyszer, lemegy együtt vele.
2012. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De én akárhogy próbálkozom, egyszerűen nem megy :(
2012. dec. 3. 16:00
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem ananászlével megy
2012. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szenvedek, görcsbe áll a torkom és sokszor visszajön a tabletta, ezért csak nagyon ritkán és ha nagyon kell, akkor szedek be gyógyszert, ilyenkor mindig arra gondolok, hogy le kell menjen, mert meg kell gyógyuljak, bekapo9m és sok vizzel nyelem le.
2012. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha az íze a fő baj, úgy csináld, hogy ne érjen hozzá a nyelved hátsó feléhez, a nyelvgyöknél érezzük a keserű ízt. Ha amúgy szét lehet törni, csak neked nem megy, gyógyszertárban vehetsz gyógyszerszeletelőt. Ha antibiotikum, azok nagyok, viszont hosszúak is, hosszában rakd a szádba. Ne vízzel vedd be, hanem édes itallal, amiből akkorát kortyolsz, amekkorát tudsz.
2012. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez az a gyógyszer, nagyon kicsi: [link]


Teával próbáltam eddig bevenni, meg nestea-val.

És én is nagyon görcsölök rajta :(.

2012. dec. 3. 16:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Én simán szétrágom vagy széttöröm akármelyiket. Szerintem hülyeség, hogy gyógyszert csak egészbe lehet bevenni. Múltkor bevittek az ügyeletre mert rosszul lettem és ott is szétrágatta velem a gyógyszert az orvos, mert úgy gyorsabban hat.
2012. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De erre rá van írva, hogy se széttörni, se szétrágni nem szabad. Annak biztosan van oka, nem?
2012. dec. 3. 16:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a Cataflam meg pont az a fajta, ami víz nélkül is tök simán lemegy.
2012. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5. irta, az izerzekeles miatt. A nyelvem leghegyere teszem es gyorsan leöblitem az elöre odakeszitett sima vizzel, igy nem is erintkezik a nyelv többi reszevel, nem erzem az izet, es mindegy, hogy kicsi vagy nagy.
2012. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!