Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meghalok ha mégtöbb energiaita...

Meghalok ha mégtöbb energiaitalt iszom?

Figyelt kérdés
Vagy 2 hete kórházba kellett mennem mert annyira gyorsan dobogott a szivem hogy pulcsin keresztül is lehetett látni. Azt mondták hogy álljak le az energiaitallal csak az a baj hogy nekem az muszáj. Éjjel nappal dolgoznom kell,ráadásul vezetek vagy néha fizikai munkát végzek és van hogy éjfélkor érek haza de hajnalban indulnom kell. Reggel megiszok egy hellt vagy kettőt, napközben vagy este egy monstert mert attól ébren maradok. Mostanában nem ittam de hulla vagyok, nem tudok igy dolgozni szadságra meg nem mehetek. Jó lenne hagyni a munkát de egyelőre nincs más. Most is 4 és fél órát aludtam, az előbb ittam egy hellt. Meghalhatok ha folytatom? 22F
2012. dec. 4. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meghalhatsz.
2012. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt az a baj, hogy nem (csak), attól halhatsz meg, hogy mennyi energiaitalt iszol és túlpörög a szíved, hanem, hogy nem pihensz, nem alszol eleget, mert ha pihennél, akkor nem lenne szükséged az energiaitalra sem....az nem pótolja az alvást. Az alvás nemcsak azért van, hogy energiát gyűjtsünk. Ez egy munkahely ahol dolgozol? Mert ilyet nem tehetnek meg, hogy éjjel is hajnalban is...biztosan fontos a munka, meg kell a pénz de vagy keresel akkro egy másik munkahelyet, vagy az lesz az eredménye, hogy összeesel esetleg mégrosszabb (és nyugi ha összeesel akkro is kifognak rúgni....)
2012. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik tanárnő fia szokott rá a mindennapi energiaital fogyasztásra, hol 2 hol 4 dobozzal. 25 éves és 4 év után kapott agyvérzést, ez ma már nem csak az idősek betegsége. Most ott hon van, ágyban fekszik, az anyukája pelenkázza és eteti. A csorgó nyálát törölgeti, Ő pedig hálás érte és sír. Voltak ilyen alarmirozó tünetei neki is:

időnkét magasabb vérnyomást mértek vagy érezte, hogy pörög a szíve. Sajnos nem volt kiírva a homlokára neki sem, hogy mi fog történni, talán elhitte volna...

Most már Ő a másik oldalon van, aki beteg lett tőle. A szív ingerképző rendszere sem egyformán érzékeny a koffeinre. Szerintem Te még jól jártál, hogy most jelzett a szíved, csak ezzel kéne is kezdeni valamit.Ha folytatod ez újra jelentkezhet és egyre több más tünet fog hozzá csatlakozni: szédülés, végtag, nyelvzsibbadás, szapora kapkodó légzés , pánikrohamhoz hasonló állapot. Aztán ki tudja mi jöhet még...

2012. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A koffeinről ami az energiaitalban van, viszonylag könnyű leszokni. Pár gyatra nap biztos lesz ha teljesen megvonod. Csökkentsed az adagokat mondjuk heti rendszerességgel. Mondjuk a Monster fél literét vehetnéd vissza, vagy ihatnád "két részletben" elsőre. Igazából ha már belekezdtél a teljes megvonásba, akkro lehet egyszerűbb befejezni a "kúrát". 2-3 nap és 1-2 hét szokott lenni az amíg elvonási tüneteid vannak. A sok koffein is káros lehet, de szerintem az elsődleges probléma nálad, hogy túlhajtod magadat, A koffein épp ideiglenesen elnyomhatja (látszólag) a fáradtság tüneteit, de a szervezeted ettől még ugyanúgy kimerül. Ha lemegy a hatás, akkor vagy újabb koffein löket kell, vagy álmos leszel. Ha pihenés helyett csak nyomatod a koffeint, akkor előbb-utóbb tuti bajod lesz. Vagy a koffeintől, vagy a kimerltségtől. Bár gondolom már valamennyire előrébb lehetsz ezalatt az egy hét alatt (vagy hátrébb?).
2012. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
az energia ital állítólag nem is kerül ki soha a szervezetedből! ezt hallottam, tesóm tanulta iskolában. Egyébként igen, túlpörög a szíved, közbe szét hajszolod magad. Vagy menj el 3hó munkanélkülire ha nincs más vagy...meghalsz
2012. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen, simán bele lehet halni. Az interneten is írnak esetekről: [link]
2015. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2015. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!