Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek a pattanások ellen?

Mit tegyek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok! 14 éves lány vagyok. 2 éve eléggé pattanásos a bőröm, és nyáron szedtem is rá gyógyszert, ami nagyjából helyrehozta. Azt hittem, ezzel túl vagyok a nehezén, de sajnos 1-2 hónapja majdnem teljesen visszajöttek a bőrhibák. Ez korral jár, tudom, de eléggé zavar, és remélem, hogy legalább enyhíteni lehet rajta.

Újra elkezdtem gyógyszert szedni, próbálkoztam diólevél teával is, de nem járok sikerrel. Ha esetleg valaki tudna krémeket ajánlani, vagy akármilyen tanáccsal ellátni, azt megköszönné.


2012. dec. 6. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbát megér:

-Kevesebbet egyél az olyan ételekből, ami tele lehet hormonnal (hús, tej).

-Minden reggel moss arcot tiszta hideg vízzel.

-Hagyjál fel a 'műkajával' - bármilyen por, amiről nem tudod, hogy mi lehet benne.


Teljesen egyéni, hogy ki mitől pattogzik ki. Ezért szerintem egyszerre csak 1 dolgon változtass, és figyeld meg, hogy mi történik. Lehet, hogy régóta eszel valami zacslócs/konzerv kaját, a szervezeted pedig nem győz megszabadulni a méregtől.

Pl. hámlott és viszketett a bőröm egy nagyon érzékeny helyen, és az allergiavizsgálat után se derült ki, hogy mitől. Kotyvasztottak rá nekem valami ronda kenőcsöt, amitől elmúlt egy időre, aztán megint kijött. Szerencsére elmúlt magától. Aztán újra előjött. Ez így ment egy darabig, aztán évekig nem jött elő újra. Már 20 éves voltam, mikor rájöttem (egy újabb előjövetel/elmúlás után), hogy pont akkor múlt el, amikor elfogyott az óriási doboz 3 in 1 instant kávém. Tinédzserkoromban nem mertem kifőtt kávét inni huzamosabb ideig, úgyhogy bizonyos időnként váltogattam gyengébb kávéporokkal. Ezektől a remek poroktól jött ki újra és újra a bőrproblémám.


Szóval ebből csak az a tanulság, hogy összehúzott szemmel vizsgáld meg az összes csodálatos porkaját, amit eddig ettél, és egyesével cseréld le valami másra. Hátha elmúlik.


De még egyszer kiemelem, hogy egyéni. Én minden nap iszok tejet és mégis csak ovulációkor ill. a menzesz 1. napján jön ki néha pattanás rajtam. (igaz, én már 25 vagyok ).


Ezeket olvasd végig:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..


Sok sikert!

2012. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!