Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért nem bírok reggel felkelni...

Mért nem bírok reggel felkelni időben? Mit tegyek, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés

Általában fél 10-10körül fekszek le,de hiába állítok ébresztőt nem bírok felkelni.Gyakran megesik az is,hogy egyszerűen nem ébredek fel az ébresztőre,pedig nem egy halk ébresztőim vannak.Próbáltam már a Lady Gagától a Just Dance-t,a Hooliganstől az eljátszott gyémántot,Jonas Brothers-től az S.O.S.-t,Pinktől a So What-ot.De egyik sem az igazi,pedig mind hangos és a leghangosabbra van állítva.Most már úgy próbálok felkelni,hogy állítom az ébresztőt,rá 3percre szundi,rá 2percre második ébresztő,de így sem tudtam ma sem felkelni 7kor.Félek,mi lesz így a suli alatt.:(

Mi lehet a baj?Mit csináljak,hogy fel tudjak kelni?Esetleg tudtok vmi olyan zenét ami jó hangos és biztos felébredek rá a ha megszólal?

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L


2009. aug. 19. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
szia én 9.dik óta ötkor kelek,év elején minimum egy hónapig hányingerem volt....:-S
2009. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

de nekem nincs semmi bajom amúgy,most voltam kivizsgáláson ahol a tüdőmet röntgenezték és térfogatát is nézték,minden rendben van a tüdőmmel.Nappal sincs semmi bajom nem vagyok álmos,tudok koncentrálni meg minden csak a felkelés...

köszi a válaszokat!:)

2009. aug. 20. 11:30
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Hogy kerül a tüdőd a képbe, avagy "hogy kerül a csizma az asztalra"? A légzéskimaradásnak is lehet vagy ezer oka. Ebből az egyik mondjuk orrsövény-ferdülés. A többi 999 okot elsoroljál az alvásklinikán. Semmibe nem kerül, ha kivizsgáltatod magad, legfeljebb némi utazásba. Szvsz itt mi hiába bréjnsztormingolunk, nem tudjuk online megoldani a problémádat.


btw, vannak éjjeli bagoly típusú emberek. Mint pl. én. Éjjel vagyok aktív, reggel fekszem le, és a délelőttöt átalszom. Mindig is ilyen voltam. Ezért iskoláskoromban sokat szenvedtem.

2009. aug. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit, hogy hívjon fel reggelente. Nálam csak ez vált be. Volt egy másik módszer is, azt csináltam, hogy a szoba legtávolabbi csücskébe raktam az órámat, így muszáj voltam kimászni az ágyból, hogy kikapcsolhassam. De ez is csak pár napig volt jó, ugyanis amikor meghallottam, hogy csörög az óra, odarohantam hozzá, kikapcsoltam (ha túl álmos voltam, és nem láttam, mit kell rajta megnyomni, akkor kiszedtem belőle az elemeket), bevittem magammal az ágyba, és aludtam tovább, mintha nem történt volna semmmi :D
2009. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

a régi telefonommal én is megcsináltam azt,hogy messzebb raktam az ébresztőt,mondjuk én csak 3-4lépésnyire az ágytól...nekem úgy vált be,hogy azon a telón(siemens a50) csak csörömpölős,zenélős ébresztők voltak.És a legborzalmasabbat beállítottam a leghangosabbra és letettem a tv elé.Reggel mikor meghallottam,hogy csörög a hajam égnek állt olyan hangja volt:D

hm..lehet h feltöltöm azt a telót és az lesz az ébresztőm,mert sajnos a mostanin nem találok jó ébresztőt,sokszor nem is veszem észre,hogy már csörög,mert mélyen alvó típus vagyok-.-"

köszi a választ Neked is!

2009. aug. 23. 09:20
 16/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy megoldódott-e a problémád de azért írok. Én most vagyok 10.-es és én is alig bírok felkelni. Ha korán fekszek akkor is, ha későn akkor is. Reggelinél már tök jó, de a felkelés nehéz. Egyszerűen amint kinyitod a szemed, ugorj ki az ágyból mint egy rugó. Ha zene kell akkor meg: Bullet For My Valentine-Breaking Out Breaking Down. Ezt beállítod maxra, az egész utca felébred :D.

2013. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma, köszi! :)


Most viszont későn szoktam lefeküdni, általában fél 11 körül, vagy még később (max. 11 óra), és 6 óra előtt pár perccel kelek hétköznap és nincs semmi bajom. Sokkal könnyebben felkelek, mint amikor korábban feküdtem és később keltem. :D Lehet, hogy ennyi alvás is elég.

2013. febr. 17. 21:11
 18/20 anonim válasza:

Hat en egesz eletembe ezzel kuszkodok. sulibol csomot logtam ,mert nem ebredtem fel az ebresztore, vagy belealmodtam a hangjat az almomba, es 11-12 korul ebredtem fel, akkor mar meg se erte bemenni. egyszer pedig vegre 5 ev utan elvittek minket osztalykirandulasra, nagyon akartam menni, es elaludtam rola. 20 szor hivott az osztalyfonok, meg apam felvaltva....

ma mar jobb a helyzet.legkorabban 10kor kezdek dolgozni.felkelek, de minden reggel 1-masfel oran keresztul 5 percenkenti csorgesre be van allitva az ebresztom, es a laptop is csorog 3x a fejem mellett. ha nem a fejem mellett van az ebreszto, nem hallom meg, de neha meg igy sem, vagy almomba kinyomom. jopar eve nem aludtam el munkabol, de ha 10kor kezdek, 10re beesek hulla komasan, smink es reggeli nelkul. ha nincs semmi dolgom "reggel" , es nem allitok be ebresztot , 12-13 ora alvas utan kelek fel magamtol. kv ivas utan is kepes vagyok visszaaludni, vagy elaludni ha nagyon faradt vagyok. soha nem talalkoztam meg senkivel aki ennyit aludna mint en. elegge alacsony a vernyomasom, lehet ez okozza. egyebkent ha felebredtem, kifejezetten aktiv eletet elek. szinte minden nap sportolok, dolgozok, fozok , barataimmal talalkozok stb.

2014. júl. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ha már elindul a nap, nekem sincs semmi baj. Ha magamhoz tértem, utána már aktív vagyok, időnként meglepően pörgős is vagyok és csodálkozik a környezetem. Csak van amikor, nagyon nehéz eljutni a magamhoz tértem állapothoz.

A kérdésem kiírása óta eltelt pár év, már felnőttem, most már annyival jobb a helyzet, hogy fel tudok kelni, amikor szól az ébresztőm, nincsenek nagy elalvások. Sőt, most már igazából, nem is tudok nagyon sokáig aludni, még akkor se, ha nem lenne dolgom, és megtehetném.

2014. júl. 25. 16:37
 20/20 anonim válasza:

Mitől lett jobb a helyzet?

Én 41 vagyok és ezzel kűzdök .

2017. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!