Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért nem bírok reggel felkelni...

Mért nem bírok reggel felkelni időben? Mit tegyek, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés

Általában fél 10-10körül fekszek le,de hiába állítok ébresztőt nem bírok felkelni.Gyakran megesik az is,hogy egyszerűen nem ébredek fel az ébresztőre,pedig nem egy halk ébresztőim vannak.Próbáltam már a Lady Gagától a Just Dance-t,a Hooliganstől az eljátszott gyémántot,Jonas Brothers-től az S.O.S.-t,Pinktől a So What-ot.De egyik sem az igazi,pedig mind hangos és a leghangosabbra van állítva.Most már úgy próbálok felkelni,hogy állítom az ébresztőt,rá 3percre szundi,rá 2percre második ébresztő,de így sem tudtam ma sem felkelni 7kor.Félek,mi lesz így a suli alatt.:(

Mi lehet a baj?Mit csináljak,hogy fel tudjak kelni?Esetleg tudtok vmi olyan zenét ami jó hangos és biztos felébredek rá a ha megszólal?

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L


2009. aug. 19. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Ne zenésre állítsd be az ébresztőt, hanem olyan igazi csörömpölős ébresztő hangra, arra tutira felébredsz. Amúgy meg augusztus közepe van, mi a fenének akarsz korán kelni? Inkább pihend jól ki magad, amíg lehet, hogy legyen sok energiád elkezdeni a tanévet, úgy könnyebb lesz felkelni.
2009. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Kérd meg apudat, hogy csináljon egy szerkezetet ami a beállított időnél a fejedre ejt egy téglát. Ha erre sem kelsz fel akkor reménytelen eset vagy. De az is lehet, hogy meghaltál, mert betört a fejed.
2009. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
73%
Szerintem Neked nem az ébresztő hangjával van a bajod. Nekem 10.-ben 5-kor kellett kelnem, de nem azért nem keltem fel, mert ez korai, mert én sem bírtam. Mai napig küszködik ezzel, nem bírom kialudni magam, és reggel frissen kipattanni az ágyból. Folyton elkések mindenhonnan, és évközben van egy csomó igazolatlanom. Persze, nekem a depresszióm is közrejátszik, de az javulóban van. Erre a mód: önuralom. Akármennyire rossz, mert fáradt vagy, mert még visszafeküdnél (én is mindig azt csinálom, hogy nem fogok elkésni, csak még 5 perc, aztán...), akkor is, este csinálj meg minden olyat, hogy reggel el tudj indulni nyugodtan, igyál egy kávét, és go.
2009. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:kipróbálom a csörömpölős,hangos hangot majd.Azért akarok korán kelni mert eddig keltem amikor keltem(8-10között) és kipihentem magam,és mellesleg mindig problémám volt a korán kelésre rászokni,szóval ha most korán kelnék suliba könnyebb lenne...

2.válaszoló:nagyon humoros vagy,nem írtam,de gondolhatod h értelmes,hasznos válaszokat várok és ez nem az...bocsi de még élni akarok...inkább nem próbálom ki ezt.

2009. aug. 19. 21:14
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Azt hiszem, betegségről van szó. Egyszer láttam egy dokumentum filmet ezzel kapcsolatban - természetesen nem Magyarországon - de léteznek alvási rendellenességekkel foglalkozó klinikák, ahol el lehet mondani mindent és elvégzik az ezzel kapcsolatos vizsgálatokat. Nem tudom, hogy nálunk van-e ilyen intézmény. Én a helyedben először egy orvosnak vetném fel, részletesen, hogy adjon tanácsot. Nem kell elbagatellizálni, mert valami miatt egész éjszaka álmodban "dolgozol" - ennek oka lehet pl. légzés kimaradás is, ami nagyon gyakori -, és emiatt kimerülten ébredsz. Nem vicc, de hallottam, hogy vannak, akiknek 20-30 másodpercre is kimarad a légzése, aztán zihálva kapkodja a levegőt. De erre természetesen nem ébred fel. Azt pedig ugye nem kell mondanom, hogy a légzés kimaradás mennyire veszélyes, azonkívül, hogy kimerítő.
2009. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3%

a második de okos volt!


Valszeg azért nem ébredsz fel, mert nagyon alacsony a vérnyomásod, nem ártana megméretni. Tuti módszer: régi csörgőórát zománcozott edénybe beállítani. Az akkora zajt csinál, hogy arra tutira felébredsz.


Ha zene kell, próbáld ki a Baha Men-től a Who Let The Dogs Out-ot!

2009. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
A fenét betegség. Egyszerűen csak lusta és jobb henyélni, mint iskolába menni vagy dolgozni. Nem kell ezen túlbonyolítani semmit, szóval csak kelj fel és ne lopd a napot.
2009. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Arra is érdemes odafigyelni, hogy az alvás másfélórás periódusokból áll, aminek a végén frissen tudsz ébredni, de ha pl. a kellős közepén ébreszt az óra, amikor a legmélyebben alszol, sokkal nehezebben térsz magadhoz. Az sem kizárt, hogy fél7-kor simán kipattannál az ágyból, de 7-kor már újra a mélyalvás fázisában vagy.
2009. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem a bigyóshop.hu-n vannak érdekes,csörömpölös ébresztőórák,némelyik még repül is,és addig szól,amíg el nem kapod,illetve le nem állítod:)
2009. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"A fenét betegség. Egyszerűen csak lusta és jobb henyélni, mint iskolába menni vagy dolgozni. Nem kell ezen túlbonyolítani semmit, szóval csak kelj fel és ne lopd a napot." - De túl okos nem vagy te! Akkor miért vannak alváscentrumok országszerte?! A debreceni pl ezt írja: Alvási apone betegség tünetek - horkolás, éjszakai légzéskimaradás, amelyet horkantás követ, nyugtalan alvás... Nappali tünetek - reggeli álmosság, napközbeni fokozott aluszékonyság, figyelem, koncentráció, memória funkciók zavara... stb


Link: [link] - A kérdés írójának: Ha már ott vagy, töltsd ki az alvási tesztet!


A fikázónak: Te meg oldd meg a világ összes betegségét egy csettintésre, te mindenható okoska!

2009. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!