Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az erős paprika...

Hogy lehet az erős paprika marását hatástalanítani?

Figyelt kérdés
Egész nap erős paprikát vágtam és most szétmarja a kezem. Hogy lehet hatástalanítani a marást?
2009. aug. 20. 17:02
1 2
 11/16 Somaaa válasza:
Most kentem be lóbalzsammal, de nekem enyhítette :D
2015. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 verde válasza:
100%

Sziasztok! Nem mai kérdés de én is itt kerestem megoldást a problémára, kipróbáltam már mindent, olajos, tejes, tejfölös, zsíros, pálinkás kézmosást de semmi sem segített. Délelőtt 11 fele fejeztem be a paprika összedarabolását, és egész nap szenvedtem vele, konkrétan olyan volt mintha égési sérülésem lett volna, leforrázás miatt.

Csak a hideg víz enyhítette a fájdalmat, de ahogy kivettem belőle még jobban csípett/égetett.

Kb. este 8 körül már annyira gáz volt, hogy külföldi fórumokon is kerestem valami ellenszert, és találtam is.

Szóval ami nekem bejött: 2 kanál étolaj és egy jó nagy adag durva szemű sóval kezdtem el a kezemet dörzsölni, kb 2-3 percig, utána lemos, és ezt még megismételtem vagy 3x.

A harmadik etap után már teljesen elviselhető volt a fájdalom. Kár hogy nem találtam rá hamarabb a módszerre, mert akkor nem b*sztam volna el, és nem szenvedtem volna egy teljes napon ilyen banális dolog miatt.

Szóval ha valaki így járt, olaj+só!

2015. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sikerült a chilis kezemmel az orrlukamba nyúlni...kipróbáltam az olaj+durvaszemű himalája só (épp volt itthon :D) kombóval dörzsölgetést és 2xi dörzsi után elmúlt az égetés!!
2016. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
51%
Bár én is 7 évvel a kérdés után válaszolok, de nekem is ezt hozta ki először a g**gle, és nekem hasznos volt valamennyire az étolajos+sós megoldás, de leginkább az segített, hogy bekentem az ujjaimat aloe vera géllel. Az csillapította is, és ahol nem ment be teljesen a körmöm alá a paprika, ott teljesen meg is szüntette (bár én csak egy zöld hegyes erős paprikát daraboltam fel, de ettől még nagyon marta az ujjaimat). Remélem, segíthettem másnak is :)
2016. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, ki írta az előzőben csillaggal a Google-t (moderátor, vagy hozzászóló?), de minek is kell majomkodni?


Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google Google


Nahát, nem is dőlt össze az internet.

2017. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Soha többet kézzel paprika pucolás... már egy egész napja égett a kezem amikor kidobta a google ezt az oldalt, kipróbáltam az olaj és só kombinációt, sajnos nem vált be... bekentem végül joghurttal, megvártam amíg megszáradt, lemostam, és még mindig nem tökéletes, de valamivel elviselhetőbb...
2019. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!