Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nagynéném ma 11:10 perckor...

Robert20 kérdése:

A nagynéném ma 11:10 perckor meghalt. Az orvosánál voltunk bent, aki azt mondta, holnap délelőtt menjünk be hozzá, hogy kiállíthassa a halotti igazolást, és mehessünk vele intézkedni. Ilyenkor hova, és mit kell bevinni vagy elintézni?

Figyelt kérdés
12 napja leamputálták a bal lábát térden felül, rá 1-.napra hazaengedték, ekkor még jól érezte magát, azomban, szombat este rosszul lett és, bevitte a mentő. Ma délelőtt sajnos meghalt. Pedig, jó állapotban tért haza.

2012. dec. 9. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Részvétem! :(
2012. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, Ha valaki tudja, milyen pénzeket lehet, illetve segélyeket ilyen esetben igényelni, legyen szíves írja már meg. Köszönöm.
2012. dec. 9. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
az önkormányzaton lehet kérni hogy temessék el ha nektek nincs rá pénzetek
2012. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen pairok kellenek hozzá, és hová kell bejelenteni, hogy nincs többé?
2012. dec. 9. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
az önkormányzatnál kell bejelenteni, ott intézik a hagyatékit is
2012. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. A halotti bizonyítványt fénymásoltasd le több példányban mindenhová kell nyugdíj, munkahely,esetleg hitelintézet.Temetkezési vállalathoz bemenni ők mindent elintéznek a temetést illetően.A munkahelyen kaptunk 50 000 ft gyorsegélyt és két nap rendkivüli szabadnapot. Úgy tudom az önkormányzat is ad kamatmentes kölcsönt a temetésre, és a temetkezési vállalkozónál is lehet részletfizetést kérni. Nagyon sajnálom kitartást..Édesanyám Februárban hunyt el.
2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Fogadd részvétem!

A személyi igazolványát és a halotti anyakönyvi kivonatot vidd be az önkormányzathoz. Arra vigyázz, hogy a halottinak az eredetijét el nem vehetik. (Legjobb, ha fénymásoltatsz belőle néhány db-ot). Ezt valamikor a népesség-nyilvántartónál kellett intézni, nem tudom most minek nevezik őket, majd megmondják ott, melyik szobába menj be.


Jegyzőnél (szintén a halottival) bejelented, és kéred a hagyatéki eljárás lefolytatását. Majd a jegyző kijelöli a közjegyzőt, aki ezt az egészet lefolytatja. Majd adnak egy nyomtatványt, amire fel kell vésni, ingatlan, üdülő, nyaraló, gépjármű, és egyéb ingó dolgok, amik hagyatékira kerülnek.


De:

ha nincs örökség, vagy van, de ti nem lesztek örökösök, akkor intézze az egészet az, aki majd örökölni fog!


Ha egyedül ti vagytok:

segélyt az önkormányzat szociális osztályán, sajnos azzal nem mentek messzire, inkább csak jelképes összeg lesz.


Meg kell tudni a kórháztól, mikor adják ki leghamarabb, és a temetés időpontját annak ismeretében lehet kitűzni. Ha sírhelyes (és már megvan a sírhely), akkor az illetékes temetőgondnokságnál intézni.

(Jelentősen olcsóbb a hamvasztásos temetés!)

2012. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 nap után hazaengedték levágott lábbal? Ez elég furcsa. Várni kellett volna vele pár hetet, hogy nem-e jön ki valami szövődmény.
2012. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!

A kórházban kapott halottvizsgálati bizonyítvánnyal+elhunyt személyije, születési és házasságijával bemész egy temetkezési vállalkozáshoz,és ott minden továbbit elintéznek neked. Nem kell nektek szaladgálni,sorba állni.

Majd be kell jelentened az nyugdíjfolyósítónál, háziorvosnál,a többi megy automatikusan.

Segélyt az önkormányzatnál adnak,ez városonként eltérő 5-60ezer között változó.

2012. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a részvét nyilvánítást.
2012. dec. 20. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!