Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kérdésem genetikai jellegű,...

A kérdésem genetikai jellegű, és egy ideig kerestem a választ, de ilyenre sehol nem írtak semmit, szóval most megkérdezem itt, hátha van itt hozzáértő. Mitől van az, hogy valaki erősebbnek születik, míg mások gyengébbnek?

Figyelt kérdés
Az átlagnál erősebben, és szélesebb vállakkal születtem (nem rendellenességről beszélek, csak hogy erősebb vagyok az átlagnál), ami a konfliktusokban máig jól jött. Sosem voltam magas, mindig hátul a harmadik-negyedik voltam, még is erősebb vagyok a koromnál. Azonban a családomban senki nem rendelkezik ilyen képességgel, szerintem a kulcs ott lehet, hogy apám fiatal korában gyártott, amikor éppen nagyon komolyan küzdő sportolt és egészséges volt (csak úgy mint anyukám). Egyébként van egy bátyám is, ő szintén különlegesen erősen született és jó testi adottságokkal van megáldva, de nem volt akkora a válla. Engem ez tényleg érdekel, szóval légyszi normális válaszokat :)

2012. dec. 11. 00:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az életmódnak semmi köze sincs a génekhez, azaz az nem tud beleíródni a génekbe, hogy apád sportolt. Viszont vannak un. recesszív tulajdonságok, amik nem feltétlenül jelennek meg minden generációban (aza simán lehet, hoyg nagyapád, dédapád stb alkatát öröklölted, csak nem tudsz róla). Az, hogy a bátyád is erős alkatú ezt a variációt valszínűsíti.
2012. dec. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindennap tanul valamit az ember! Köszönöm a választ! :)
2012. dec. 11. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!