Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után a felsoroltak...

Véradás után a felsoroltak közül mire vizsgálják a vért?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, ezen mindíg elgondolkoztam. Ha találnak valamit, szólnak?


Felsoroltak:


Hepatitis A

Hepatitis B

Hepatitis C

HIV vírus

Fehérvérűség

Vérzsírszint

Vércukorszint



Ezek közül ha adok vért vhol, akkor utána melyikre nézik meg biztosan?


És ha találnak vmit, szólnak, vagy csak kihajítják a vért a kukába?


Vagy nem mindenhol ellenőrzik?


2012. dec. 12. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Vércukorszint, koleszterint még véradás előtt kiszűrik egy készülékkel. Fehérvérűségre szerintem nem vizsgálnak, de a többire bevizsgálják a vért. Ha találnak valamit, küldenek levelet.
2012. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hepatitis és HIV vírusra is vizsgálják? Nem is tudtam.


De amúgy ha találnak vmit akkor mikor szólnak?


Félreértés neessék, nincs semmilyen bajom, nem is akarok vért adni, csak kíváncsi vok:D

2012. dec. 12. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vizsgálják, hiszen az vérrel fertőz. Ha találnak valamit, küldenek levelet, azért kell megadni lakcímet.
2012. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.:)
2012. dec. 12. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A rendszerben minden véradó adatai megtalálhatók, ha találnak valamit, akkor értesítenek. Egyszer rákérdeztem, azt mondták pár hét ennek az infó rendszernek az átfutási ideje, ha valamit találnak, akkor egy-másfél hónapon belül (nagyon maximum) valamilyen úton tájékoztatnak, hogy a vér alkalmatlan volt ilyen és ilyen okból.


Egyébként pár napon belül lehet kérni a vizsgálati eredményeket is, amit én eddig nem tudtam, viszont legközelebb élni fogok ezzel a szolgáltatással.


Hogy mire vizsgálnak. Hemoglobint és vérnyomást mérnek még mielőtt megszúrnának, ezek általában saját érdekben kizáró tényezők, ha nem felel meg rajtuk az ember.


A későbbiekben fertőző májgyulladásra, HIV-ra ellenőriznek, néznek májfunkciókat, esetleg fehérje mennyiséget. Kompatibilitást is vizsgálnak, hogy adott személlyel, akihez a vér kerül biztos "passzoljon" a vér.

2012. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre nézve még nem találtam teljes infót.


Betegségekből Hepatitis B-re és C-re szűrnek, valamint HIV-re és szifiliszre.


A véradás előtt egy hemoglobin szintet néznek.

Úgy tudom utána is elvégeznek bizonyos minőségi vizsgálatokat is, de hogy pontosan minket nem tudom. Egy általános vérképre és az alap laborvizsgálatokra tippelek.

2012. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!