Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok, és szeretnék...

19 éves vagyok, és szeretnék babát több mint egy éve. Miért nem jön össze?

Figyelt kérdés
meddő vagyok?
2008. máj. 28. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Biztos, hogy 19 évesen babát akarsz? Meg van hozzá a megfelelő anyagi háttered? A kapcsolatod elég erős? Nem vagy még te is gyerek? Nem-e akarsz még élni, vagy karriert csinálni, mielőtt a gyerekednek szentelnéd az életedet?


Ezeket félretéve:


Az, hogy teherbe esel-e a párodtól is függ. Akkor a legbiztosabb, hogy teherbe esel, ha a párodnak 1 hónapig nincs magömlése. (tehát semmi szex, önkielégítés, vagy orális szex 1 hónapig) És te pont a menzeszt követő 14. napon szexelsz vele. (a 14 nem biztos, ezt kérdezd meg mástól.) Ja, és a póznak is lehet jelentősége.

De a legjobb lenne, ha megbeszélnéd a nőgyógyászoddal.

2008. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne akarj 19 évesen babát. Hidd el, annyira ráérsz még erre! Éld az életet, élvezd minden percét annak, hogy szabad vagy, nincsenek olyan kötöttségeid, amik miatt nem lenne időd magadra. Foglalkozz magaddal, tanulj, flörtölj, szórakozz. Ez való a 19 éveseknek, nem a gyerek.

Most lehet, hogy babát szeretnél, de tuti biztos, hogy pár év múlva (lehet 5 év, lehet 10 év) megbánod, hogy nem élted ki magad. Akkor meg már késő lesz!!!

2008. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok! Hozzátenném, én 22 hetes kismama vagyok és 25 éves! Most jutottam el arra az elhatározásra, hogy igen, babát szeretnék. Meg van a megfelelő háttér, úgy érzem kiéltem magam, tanultam, megvolt a tini korom.

Te csak most vagy benne igazán, nehogy elszúrd!!!!!!!

2008. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak a tervedről lebeszélni, persze nekem is lenne ehhez a témához hozzáfűznivalóm...

Szerintem keress fel egy nőgyógyászt, ha veled van a baj, arra ő fényt deríthet. Aztán a párodnak is el kell mennie dokihoz. Ha mindketten rendben vagytok, akkor lehet, hogy csak rossz időben próbálkoztok, ezért nem fogan meg a baba. Szedhetsz terhes vitaminokat is... de majd a doki részletesen elmondja.

2008. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, gyerek ne neveljen gyereket. Tapasztalat: anyám 17 évesen esett velem teherbe, 18 évesen szült meg engem úgy, hogy lélekben még ő is gyerek volt. Csak hát akkoriban a faluban az a szóbeszéd járta, hogy aki az első gyerekét elveteti, annak soha többé nem lehet. Így születtem meg én. :P


Anyám pont emiatt soha nem tudott karriert építeni, manapság ez pedig főleg nehéz, miután kisgyerekes anyukákat senki nem vesz fel dolgozni! Azóta is a szememre veti néha hogy ha anno nem találkozik apámmal, teljesen máshogy alakult volna az élete. Mindig maradni fog benne egy tüske emiatt, hogy nem bontakoztathatta ki a tehetségét, nem élhette ki magát. Ráadásul őt az anyukája egész életében kisgyerekként kezelte, ezért is mondhatja azt, hogy neki sosem volt rendes fiatalkora, és csak anyukája halála után, 26 évesen lett igazán felnőtt.


Én most 22 éves vagyok, és józan belátással tudom mondani, hogy nem tartom magam érettnek az anyaságra sem gondolkodásban, sem más téren, nincs meg az a tapasztalatom a világról, ami elengedhetetlen a gyerekneveléshez, azaz hogy ne csak biológiaileg legyek a gyerekem anyja, hanem érzelmi, erkölcsi és anyagi támaszt is tudjak neki nyújtani. A mai világban azt hiszen, 25 éves kor alatt nem is lenne szeabad szülni engedni a nőket.


Lehet, kicsit sarkalatos a véleményem, de szerintem ráérsz még a gyerek-témán agyalni...

2008. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy pszichikai tényezők gátolják a teherbeesést. Lehetséges, hogy tudat alatt te is tisztában vagy azzal, hogy még igazából túl fiatal vagy az anyasághoz, és emiatt nem jön össze.
2008. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért ezek nagyon sarkalatos írások amiket olvastam.Tény az,hogy én is nagyon korán érő tipus vagyok és nekem is voltakolyan periodusaim amik vissza vissza térőek voltak,hogy babát szeretnék.Én a férjemmel 18éves korom óta vagyok együtt.Akkor még nem tudtuk,hogy együtt maradunk bár tény évekig lángoló szerelem volt.Ma is van,de nem lángol már,elcsitult..viszont a kapcsolatunk így 9 év után érett meg arra,hogy babát vállaljunk.

Az ,hogy karrier.sztem nehéz kérdés.nekem jó szakmám van-kézműves szakma,de kell legalább 5év,hogy meglássa az ember,hogy merre borul a mérleg nyelve.szerencsén múlik a karrier.sztem a mai világban ha valaki akar igenis el tud helyezkedni dolgozni,igaz jól szét kell nézni de el tud.


10hetes terhesen én is elmentem máshová dolgozni,úgy hogy tudták babás vagyok,mégis felvettek.

A tény:Mi jól kerestünk a párommal-jól éltünk,de most úgy alakult,hogy én mindjárt szülök és igen igen el kell gondolkozzunk azon,hogy miből leszünk meg 3évig még.Nagyon nehéz lesz,mert irtó sok a számla és a plusz kiadásokat nemis számoltam még...a babás dolgokat..

Azt javasolom,ha régen együtt vagy a pároddal is gondoljátok át,hogy mitek van.Én tény azt mondtam addig nem szülök még fedél nincs a fejem felett.meglett és biztos ,hogy így könnyebb is,de ezt meg is kell tudni tartani.A másik ,hogy magatokat is.VAn e kapcsolatod annyira szilárd,hogy elbírjon egy babát.A srác tényleg akarja e,nem fog e megíjjedni.Én a 30éves páromon láttam milyen nehezen fogadja el a helyzetet.nem mondott ő semmit csak a pasik nem tudják a terhességet átérezni úgymint mi,nem tudják elképzelni,hogy ott egy kis emberke van a pociban..szóval ha ezeket mind sorba vetted,lelki dolgokat anyagi dolgokat stb.Akkor dönts úgy,hogy babát akarsz e vagy sem.Én mindig azt mondtam 20évesen is ,hogy minek szüljek addig amiíg nem tudok megadni neki mindent.És így is van.Ne akarj úgy egy picit a világrahozni,hogy később azt kelljen mindenre mondani ezt nem lehet nincs rá pénzünk.Na meg taníttatni is kell majd...szval ezek igen nagy dolgok amiket lehet eddig nem is gondoltál át.

Én a helyedben dolgoznék még , és gyűjtögetnék.

Arra ne halgass,hogy bulizni kell még..nem minden a buli.Én nem sokat buliztam a velem korúakhoz képest,de nem is bántam meg.Én azokat a bulikat szeretnem amik most vannak az életemben.összejárni a barátainkkal ,elutazni nyaralni velük vagy 2esben a kutyánkkal,kirándulni stb..Attól,hogy lesz az embernek egy gyereke nem kell begubózni.Nekünk 1.5hónap mulva születik meg a kisfiunk ,de már megbeszéltük ha nem lesz olyan meleg utazni fogunk vele messzebbre.Kb 3 hónaposan.tehát attól,hogy gyereked van még élni kell.Világot látni kell!

a lényeg:Tudd mikor van itt az ideje a babának,tény azt a babát fell kell nevelni,csak nem mindegy hogyan.Az sem biztos,hogy az a jó ha vki 30évesen szül..gondolj bele ha 2 babát akar ,hány éves lesz a gyereke 20dik szülinapján...nyugdíjas?áá jól gondold meg és okosan dönts.Egyébként meg nem vagy meddő sztem csak a baba is tudja hova kell jönni.A tudat alattid nem engedi.27éves 33hetes kismama

2008. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!